Słynna sukienka Marilyn Monroe sprzedana za 4,8 mln dolarów

2016-11-21
Słynna sukienka Marilyn Monroe sprzedana za 4,8 mln dolarów

Słynna aktorka uważana przez wielu za seksbombę wszech czasów pośmiertnie pobiła rekord. Znana chyba każdemu sukienka, w której Monroe śpiewała "Happy Birthday" prezydentowi Kennedy'emu została sprzedana za niebagatelne 4,8 mln dolarów!

Sukienka, którą miała na sobie Marilyn podczas legendarnego wykonania w maju 1962 roku została sprzedana w miniony piątek. Kosztowała, delikatnie mówiąc, niemało. Chętny, który zrobił sobie taki prezent na aukcji w domu aukcyjnym Julien's Auctions zapłacił za tę sukienkę 4,8 mln dolarów. Marilyn pobiła zresztą rekord, który należał do... niej samej. W 2011 roku suknia, w której aktorka grała w Słomianym wdowcu została sprzedana za niewiele mniej niż ta, bo za 4,6 mln dolarów!

 

Na wszelki wypadek młodszej widowni przypominamy, o jakie wykonanie chodzi:

 

 

Jak podaje "Guardian" suknia została kupiona nie przez prywatnego kolekcjonera, ale przez właścicielu muzeum, które postanowiła pokazywać suknię jako eksponat. Trzeba przyznać - drogi eksponat. Jeśli jesteście ciekawi jakie muzeum mogło sobie na to pozwolić, już odpowiadamy: chodzi o "Ripley's Wierzcie lub Nie" czyli sieć muzeów ze zbiorami osobliwości.

 

Ostatnio suknia, w której kobieta o mitycznych idealnych proporcjach śpiewała Happy Birthday Mr. President została sprzedana i wystawiona na aukcji w 1999 roku. Wtedy również pobiła rekord, choć wówczas było do tego potrzebne trochę mniej pieniędzy. Kosztowała 1,27 mln dolarów.

 

Ciekawskich być może zainteresuje fakt, że sukienka wcale nie była przez Marilyn założona jednorazowo. Aktorka nosiła ją także przy innych publicznych okazjach, choć po słynnym wykonaniu Happy Birthday Mr. President Marilyn już więcej jej nie założyła.

 

Aukcja, na której została sprzedana słynna sukienka była głównym daniem podczas trzydniowego wydarzenia polegającego na sprzedaży różnorodnych pamiątek po Monroe.

 

A dlaczego informujemy o tym my, PLAYBOY? Jeśli nie wystarczy wam rekordowa cena oraz wspomnienie po pięknej kobiecie, przypominamy, że Marilyn była bohaterką pierwszej w historii okładki naszego pisma! Piszemy o tym nieco obszerniej w grudniowym numerze w materiale o najlepszych okładkach w dziejach PLAYBOYA.

 

fot. Flickr.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska