Leonardo DiCaprio tworzy na swojej wyspie ekologiczny kurort

Leonardo DiCaprio tworzy na swojej wyspie ekologiczny kurort

Niewiele brakowało, żeby Leonardo DiCaprio stał się kolejną megagwiazdą, która postanowiła sprawić sobie prywatną wyspę służącą wyłącznie do własnego wypoczynku (i zapewne do organizowania dzikich imprez!). Ostatecznie tak się jednak nie stało. Gwiazdor wprawdzie wyspę kupił, ale postanowił potraktować ją jako inwestycję. W dodatku dbając w niecodzienny sposób o środowisko naturalne.

Trzeba dużego zamiłowania do błogiego wypoczynku oraz matki Ziemi, żeby własną wyspę w Belize przemienić w ekologiczny ośrodek wypoczynkowy dla bogatych. Tych dwóch rzeczy oraz góry pieniędzy - inwestycja kosztowała bowiem DiCaprio 1,75 milionów dolarów. Cóż, mamy nadzieję, że zwróci się z nawiązką!

 

 

Efekt ma być piorunujący. Zajmująca 42 hektary prywatna wyspa DiCaprio (taki to pożyje!) znana jako "Belize's Blackdore Caye" ma zachować całą swoją widowiskowość również po dołożeniu do niej całej infrastruktury. Najlepiej wyobrazić to sobie patrząc na grafiki zapowiadające finalny efekt. Kurort ma być oddany do użytku w 2018 roku. Trzeba przyznać, że to stosunkowo mało odległy termin, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę imponujący rozmach przedsięwzięcia.

 

Na terenie całej wyspy zużywana ma być wyłącznie energia odnawialna. Nad projektem czuwa znany nowojorski architekt Paul Scialla. Częścią planu jest tchnięcie nowego życia w wyspę, która cierpi na erozję gleby i wylesienie. Aktor i architekt zamierzają zadbać także o ryby. W okolicach wyspy stworzone zostaną sztuczne rafy wraz ze specjalnymi "ochronkami" dla ryb oraz podwodne centrum ogrodnicze, w którym bez przeszkód będzie wzrastać trawa morska. Dodatkowo ponad połowa wyspy ma być zachowana całkowicie w stanie naturalnym i funkcjonować na zasadzie rezerwatu.

 

 

Na wyspie powstanie łącznie 36 domów parterowych przeznaczonych do wynajęcia i 36 domów przeznaczonych na sprzedaż. Jak się domyślacie - tanio nie będzie. Cena zakupu jednego domu ma wahać się w granicach od 5 do 15 milionów dolarów w zależności od udogodnień.

 

fot. Denniston International Architects & Planners Ltd

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska