Martin Scorsese w końcu prezentuje „Milczenie”

Martin Scorsese w końcu prezentuje „Milczenie”

Chociaż do premiery najnowszego filmu reżysera słynnego „Wilka z Wall Street”, „Wyspy tajemnic” i „Wściekłego byka” pozostał zaledwie miesiąc, to dopiero teraz został zaprezentowany pierwszy zwiastun tej produkcji.

„Milczenie” to film, który opowiada historię dwóch jezuickich księży. Sebastião Rodrigues i Francis Garrpe (w ich rolach odpowiednio Andrew Garfield i Adam Driver) podróżują do siedemnastowiecznego, odizolowanego od wszelkich zewnętrznych kontaktów Królestwa Japonii, by sprawdzić postęp działań misji ewangelizacyjnych. Tam stają się świadkami prześladowania japońskich chrześcijan przez ich własne władze, które chcą pozbyć się wszelkich wpływów z Zachodu.

 

 

Twórcy filmu musieli borykać się z wieloma problemami podczas jego powstawania. Kilkukrotne opóźnienia i zastoje w produkcji spowodowały, że zmieniła się obsada głównych ról, które pierwotnie miały zostać zagrane przez Daniela Day-Lewisa (miał on wcześniej okazję współpracować z Martinem Scorsese chociażby przy okazji Gangów Nowego Jorku), Gaela Garcię Bernala oraz Benicio Del Toro. Z roli tłumacza musiał także zrezygnować Ken Watanabe, a jego miejsce zajął Tadanobu Asano. Oprócz wyżej wymienionych widzowie będą mogli zobaczyć na ekranie między innymi Ciarana Hindsa (Rzym, Gra o tron), Isseia Ogatę oraz Liama Neesona. Zdjęcia do filmu powstały na Tajwanie, natomiast autorem scenariusza jest Jay Cocks – człowiek, który jest odpowiedzialny także za Gangi Nowego Jorku, Dziwne dni oraz Wiek niewinności.

 

Światowa premiera filmu została zaplanowana na 22 grudnia 2016 roku. Polscy widzowie będą mogli go obejrzeć niemal dwa miesiące później – 17 lutego 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska