Ten bar wygląda jak beczka whisky!

Ten bar wygląda jak beczka whisky!

Kto nie lubi napić się whisky? Japończycy na pewno lubią. Poza smakiem tego alkoholu podoba im się cała rytualny klimat. Do tego stopnia, że w Tokio powstał bar, w którym najlepszych trunków napijecie się w specjalnej atmosferze. Shinagawa Highball Bar to miejsce, które do złudzenia przypomina... beczkę, w której dojrzewa whisky.

Picie we wnętrzu beczki? Cóż, jeśli macie bujną wyobraźnię to rzeczywiście może to nie brzmieć najlepiej... Nic bardziej mylnego! Shinagawa Highball Bar to wnętrze, które zaprasza do środka w nie mniejszym stopniu niż jego wygląd od zewnątrz. A może nawet bardziej. Jest przytulnie, z jak najlepszym wykorzystaniem efektu, który daje półmrok. Nic tylko pić!

 

 

Shinagawa Highball Bar znajduje się w Tokio i został zaprojektowany przez grupę projektantów znanych jako Design Studio Crow. Efekt został osiągnięty. W barze można napić się nie tylko whisky, ale motyw tego trunku jest w nim wszechobecny. Wszędzie stoją dojrzewające w butelkach alkohole, a efekt wspiera zdecydowane wykorzystanie drewna (mnóstwo beczek i pokryte drewnem ściany). Wygląd baru sytuuje się gdzieś w pół drogi pomiędzy destylarnią a tradycyjnym amerykańskim barem. Wiecie, takim, jak "na filmach". Co jeszcze? Warto wspomnieć, że wejście do tej "jaskini whisky" jest okrągłe.

 

Wygląda na to, że pomysł spodobał się na tyle, że powstaną kolejne miejsca stworzone na wzór tego, które już istnieje. Tyle tylko, że w miejscach bardziej turystycznych. Czyli pewnie podczas pobytu w Tokio raczej tego przeoczycie! Oczywiście jeśli lubicie whisky, ale kto nie lubi?

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska