Holmes Pipe - dla współczesnych Sherlocków

Holmes Pipe - dla współczesnych Sherlocków

Peterson of Dublin to uznana firma, która zajmuje się produkcją fajek oraz innych akcesoriów do palenia tytoniu. Aby uczcić 150-lecie swojego istnienia, firma postanowiła stworzyć coś naprawdę specjalnego.

Firma została założona w 1865 przez niemieckich imigrantów - Friedricha i Heinricha Kappa. Wkrótce dołączył do niej kolejny imigrant - Łotysz nazwiskiem Charles Peterson. Interes związany z produkcją fajek szedł na tyle dobrze, że firmie udało się uzyskać sporą renomę i przetrwać trudne czasy - najpierw, gdy na rynku pojawiły się papierosy i później, gdy palenie tytoniu stawało się coraz bardziej niemodne i źle widziane w towarzystwie.

 

 

Aby uczcić 150 lat działalności Peterson of Dublin, obecni właściciele firmy postanowili stworzyć coś na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Efektem jest Holmes Pipe, czyli fajka elektroniczna. Nawiązuje ona oczywiście do zaprezentowanej w 1987 roku kolekcji fajek inspirowanych najsłynniejszym detektywem wszech czasów, stworzonym przez pisarza Arthura Conan Doyle’a. To, co ją charakteryzuje, to elegancki i minimalistyczny design. Na fajce znalazły się także przyciski z plusem i minusem, które pozwalają kontrolować moc grzałki, a co za tym idzie poziom intensywności smakowej mgiełki.

 

 

Fajka Sherlocka Holmesa w wersji elektronicznej to interesująca ciekawostka, która raczej nie zawojuje rynku - ludzie, którzy lubują się w paleniu tytoniu w ten dość staromodny sposób wydają się być całkowicie odporni na nowe trendy i za żadne skarby nie dadzą się namówić na e-palenie. 

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska