MAG-LEV Audio - lewitujący gramofon

MAG-LEV Audio - lewitujący gramofon

Kiedy wydaje się, że w pewnych branżach producenci sprzętu doszli do ściany, której nie sposób przebić, pojawia się ktoś, kto po prostu rozwala ją z kopa.

Technologia rozwija się w sposób nieprawdopodobny i to, co jeszcze niedawno istniało tylko w książkach i filmach z gatunku science fiction, powoli zaczyna pojawiać się w naszych domach. Niedawno informowaliśmy o wynalazku holenderskiej firmy Crealev, czyli Making Weather - lewitującym głośniku, który ma kształt chmury burzowej. MAG-LEV Audio to sprzęt, który wydaje się idealnie pasować do wspomnianej chmury - jest to bowiem pierwszy na świecie lewitujący gramofon.

 

 

Płyty winylowe przeżywają obecnie renesans popularności, więc siłą rzeczy ludzie zaczynają również spoglądać w stronę sprzętu, na którym mogliby je odtworzyć. Ci, którzy cenią sobie wyjątkowy design, powinni się zainteresować dziełem designerów z firmy Mag-Lev. Stworzyli oni bowiem gramofon, który odtwarza czarne płyty… zawieszone w powietrzu. Sprzęt ma być wyposażony w system awaryjnego zasilania - nikt nie chciałby, aby płyta po prostu spadła na gramofon w momencie, gdyby akurat przytrafiła się awaria prądu.

 

Twórcy tego oryginalnego sprzętu zorganizowali zbiórkę w serwisie crowdfundingowym Kickstarter, dzięki której chcieli zebrać pieniądze na realizację swojego pomysłu. Okazał się on istnym strzałem w dziesiątkę - w niewiele ponad miesiąc udało im się zebrać ponad pół miliona dolarów. Gramofon ma trafić w ręce pierwszych klientów w sierpniu 2017 roku, a jego sklepowa cena ma wynosić około 1500 dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska