Longboard od Lexusa: dla fanów

2016-11-28
Longboard od Lexusa: dla fanów

Miłośnicy technicznych ciekawostek dobrze pamiętają Lexus Hoverboard – lewitującą „deskorolkę”, której prezentację na YouTube obejrzano już ponad 14 milionów razy. Japoński producent aut ma nową propozycję dla skaterów: firmowy longboard z charakterystycznym logo z literą "L".

Lexus stworzył ekskluzywny longboard – dłuższą i bardziej komfortową odmianę deskorolki – z okazji niemieckich mistrzostw w skateboardingu, których jest sponsorem tytularnym. Lexus Longboard spełnia wszelkie obecnie obowiązujące wymagania, a przy tym wyróżnia się wysmakowanym designem i perfekcją wykonania charakterystyczną dla firmy.

Longboard Lexusa ma wytrzymałą i trwałą deskę o oryginalnym kształcie klejoną z siedmiu warstw bambusa z intarsjowanym logo na górnej powierzchni. Szlachetne wykończenie drewna odwołuje się do takumi – dzieł japońskich mistrzów rzemiosła ze słynącej z doskonałych fortepianów firmy Yamaha. Spodnią stronę deski zdobi logo firmy o fakturze węglowo-kevlarowego kompozytu. Koła z przejrzystego tworzywa, ozdobione hasłem „Amazing in Motion”, osadzono na najwyższej jakości łożyskach kulkowych ABEC-7.

W przeciwieństwie do Lexus Hoverboard, wykorzystującego kosmiczne technologie – półprzewodniki wysokotemperaturowe chłodzone ciekłym azotem – i wymagającego specjalnego toru pokrytego magnesami trwałymi, na Lexus Longboard można jeździć w dowolnym miejscu. Nową deskę można kupić iu dealerów Lexusa za całkiem przystępną sumę 199 euro, a po odbyciu jazdy próbnej dowolnym modelem Lexusa otrzymuje się rabat w wysokości 25 proc. Przyjemne z pożytecznym.

 

 

 

Źródło: Lexus

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska