Strona zawiera materiały przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Warunki korzystania ze strony oraz polityka prywatności.

Konkurs ABSOLUT Shake It Up 2016 rozstrzygnięty!

2016-12-19
Konkurs ABSOLUT Shake It Up 2016 rozstrzygnięty!

Szósta edycja programu Absolut Shake It Up zakończona! 15 najlepszych zespołów barmańskich, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału, przez cały dzień próbowało udowodnić, że zasługuje na wyjazd do Szwecji na globalny konkurs Absolut Invite. Tytuł Absolut Bar Team of the Year 2016 jury w międzynarodowym składzie przyznało duetowi z Krakowa - Andrzejowi Bańdo i Maciejowi Madze.

Do tegorocznej edycji Absolut Shake It Up zgłosiło się 130 zespołów barmańskich. Polski finał jak zawsze uświetnili swoją obecnością międzynarodowi eksperci – Ricardo Dynan i Axel Klubescheidt, którzy nie tylko chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim tworzyli profesjonalne jury, którego zadaniem było wyłonienie zwycięskiego duetu. Ricardo Dynan to globalny ambasador marki Absolut, który wykorzystując swoje osiemnastoletnie doświadczenie poszerzał wiedzę uczestników i inspirował ich do tworzenia nowych koktajli. Axel Klubescheidt podzielił się swoją wiedzą na temat infuzowania drinków oraz znanego kulinarnego trendu sous-vide (próżniowa metoda długiego gotowania potraw w szczelnie zamkniętych workach plastikowych, umieszczonych w gorącej wodzie - przyp. red). Trzecim jurorem był Maciej Starosolski - główny organizator i spiritus movens całego wydarzenia, który jest ambasadorem marki Absolut w Polsce i od sześciu lat współtworzy Absolut Shake It Up. Konkurs od dwóch lat jest przepustką do globalnego konkursu Absolut Invite, rozgrywanego wiosną w szwedzkim Ahus, sercu marki Absolut.  

W tym roku uczestnicy warsztatów po raz kolejny stanęli przed serią barmańskich wyzwań. Wymagające jury przygotowało ambitne i sprawdzające różne umiejętności zadania. Wśród nich m.in. „creative mixing", czyli stworzenie własnej wariacji na temat wcześniej wybranego drinka oraz „speed round”, czyli przygotowanie 8 drinków w jak najkrótszym czasie. Zadaniem finałowym była obsługa gości podczas imprezy. Trzy najlepsze duety barmańskie z Krakowa, Poznania i Gdańska przez blisko dwie godziny serwowało zgromadzonym gościom swoją wersję klasycznego drinka Absolut Collins. Zadanie było złożone, ponieważ duety musiały atrakcyjnie zorganizować swoją przestrzeń, przygotować koktajl własnego pomysłu, a także wejść w interakcję z gośćmi. Jury oceniało zarówno smak, jak i jakość serwowanych koktajli, atrakcyjność ich prezentacji, a także radzenie sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami. Konkurencja wywołała ogromne, pozytywne emocje. Widać było pasję, zaangażowanie i profesjonalizm. Potrójną koronę zwycięstwa – nagrodę główną Absolut Bar Team of the Year 2016 i wyjazd na Absolut Invite, a także nagrodę specjalną dziennikarzy i nagrodę publiczności 6 edycji Absolut Shake it Up zgarnął krakowski duet Andrzej Bańdo i Maciej Maga.

 


– Zakończona właśnie edycja Absolut Shake It Up pokazała, że w tym programie jest wielki potencjał. Do zawodu przybywa coraz więcej, coraz młodszych osób z ambicjami, które chcą nie tylko zdobywać nagrody, ale przede wszystkim kształcić się i zdobywać kolejne szczeble barmańskiego mistrzostwa. To ważne dla nas jako marki, która od zawsze stawia na edukację. Tegoroczny Shake It Up pokazał, że środowisko barmańskie rośnie i rozwija się. A sama marka zdobywa ich serca ciekawymi szkoleniami, warsztatami, które organizujemy przez cały rok oraz możliwościami jakie dają Shake It Up i Absolut Invite: są rzeczywistym otwarciem drzwi do światowej kariery – komentuje Maciek Starosolski. – Tegoroczna edycja to bardzo ciekawe i emocjonujące starcie coraz odważniej pukającej do drzwi młodzieży i broniącego swojej pozycji doświadczenia. Zwycięzcy Maciek i Andrzej to taki właśnie koktajl, dobrze zbalansowane połączenie młodości i doświadczenia. Obaj panowie swoją determinacją, wiedzą, szybkością i kreatywnością udowodnili, że są gotowi do walki o najwyższe trofeum podczas Absolut Invite 2017. Będziemy im kibicować!

 

fot. Absolut Shake It Up

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska