Hotelowy basen zawieszony 12 metrów nad ziemią

2016-11-28
Hotelowy basen zawieszony 12 metrów nad ziemią

W jednym z hoteli we włoskiej części Alp znajduje się nietypowa, a przy tym niezwykle efektowna atrakcja – zawieszony dwanaście metrów nad ziemią basen.

Alpin Panorama Hotel Hubertus znajduje się w miejscowości Valdaora di Mezzo we włoskiej prowincji Bolzano. Został wyposażony w szereg atrakcji dla ludzi spragnionych relaksu i odpoczynku, do których należy spa, cztery baseny oraz oczywiście widoki z okien i tarasów, które po prostu zapierają dech w piersiach.

 

 

Hoteli z basenami, spa i pięknymi widokami oczywiście na świecie nie brakuje, ale ten konkretny ma jeden atut, dzięki któremu zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Mowa o wyjątkowym basenie – znajduje się on dwanaście metrów nad ziemią i ma dwadzieścia cztery metry długości. Do treningów pływackich w kontekście Igrzysk Olimpijskich co prawda nadaje się średnio, ale do podziwiania widoków, jakie oferują włoskie Dolomity – jak najbardziej. Dodatkowym atutem jest fakt, że część dolnej powierzchni basenu jest przeszklona, dzięki czemu pływacy mogą zobaczyć także to, co się dzieje bezpośrednio pod nimi.

 

 

Basen ten został zaprojektowany przez architektoniczne studio Noa. Musimy przyznać, że trudno nam wyobrazić sobie bardziej relaksujące otoczenie niż zawieszony na takiej wysokości basen ze szklaną podłogą, z którego można podziwiać piękno włoskich Dolomitów. Czy jest wśród Was ktoś, kto chciałby spędzić chociaż jeden dzień w takim miejscu? Nas z pewnością długo nie trzeba byłoby długo namawiać!

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska