Kolekcja płyt Dennisa Hoppera może być twoja za 150 tys. dolarów

Kolekcja płyt Dennisa Hoppera może być twoja za 150 tys. dolarów

Kolekcja płyt należąca do zmarłego 6 lat temu Dennisa Hoppera została wystawiona na sprzedaż w serwisie Moda Operandi. Kosztuje 150 tys. dolarów. Problem w tym, że jakkolwiek by na tę kolekcję patrzeć, nie jest ona tyle warta...

Pamiętacie Dennisa Hoppera? To aktor, scenarzysta i reżyser znany m.in. z takich filmów jak Easy Rider, Buntownik bez powodu albo Blue Velvet. Sam siebie uważał raczej za artystę-plastyka, fotografa, a nawet poetę. Jedno jest pewne – był jedną z najbardziej wpływowych postaci kojarzących się z amerykańską kontrkulturą lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. A także ówczesnym naczelnym hipisem-playboyem.

 

 

Jak przystało na postać związaną z kontrkulturą, Hopper miał w swojej kolekcji trochę odpowiednich albumów muzycznych: Charliego Parkera, Simona & Garfunkela, Boba Dylana, Leonarda Cohena, Fleetwood Mac, Milesa Davisa... sami dopowiedzcie sobie dalej. Nie było tych nagrań rekordowo wiele – trochę ponad 100 płyt winylowych, które Dennis Hopper lubił i do których często wracał.

 

Hopper osierocił swoją kolekcję albumów kiedy zmarł w 2010 roku zmarł w wyniku komplikacji powstałych na skutek raka prostaty. Teraz serwis Moda Operandi sprzedaje ją za dość oszałamiająca kwotę 150 tys. dolarów. Problem tylko w tym, że wszystkie albumy jakie zgromadził w swojej kolekcji Hopper były wydawane w wielkich nakładach, bardzo popularne i do dziś są bardzo łatwe do kupienia za grosze. Tak naprawdę całą tę kolekcję dałoby się kupić detalicznie za nie więcej niż... 100 dolarów. Tyle tylko, że bez odcisków palców Hoppera. Czy naprawdę są one tyle warte?

 

 

Wiecie, lubimy w PLAYBOYU dobrą muzykę. Lubimy też luksus, a ten potrafi kosztować. Z Dennisem Hopperem było podobnie. Tyle że luksus na pewno nie oznacza drogiego kupowania rzeczy, które są warte niewiele. To raczej głupota, niezależnie od tego jakie macie możliwości finansowe...

 

fot. Moda Operandi, Wikimedia Commons

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska