DroneGun – skuteczna broń przeciwko dronom

2016-11-29
DroneGun – skuteczna broń przeciwko dronom

Rynek dronów, czyli niewielkich powietrznych statków bezzałogowych, rozwija się coraz dynamiczniej. Niesie to ze sobą spore zagrożenia – firma DroneShield zaprezentowała rozwiązanie, które ułatwia obronę przed nimi.

Drony bez wątpienia mają wiele zalet. W rękach amatorów z pewnością są fajnymi zabawkami, można także dzięki nim zrobić efektowne zdjęcia i nakręcić równie ciekawe filmy. Niestety, znaleźli się też tacy, którzy bezzałogowców używają do innych celów – pojawiły się informacje, że bojownicy państwa islamskiego przerabiają drony w ten sposób, aby były w stanie przenosić ładunki wybuchowe. W obliczu takiego zagrożenia nie dziwi fakt, że znaleźli się tacy, którzy postanowili opracować technologię obronną.

 

DroneShield to australijsko-amerykańska firma, której najnowszym dziełem jest DroneGun. Sprzęt, który wyglądem przypomina broń rodem z gier komputerowych o wojnach przyszłości, pozwala na bezpieczną deaktywację drona z odległości dwóch kilometrów. Jak to działa? DroneGun zakłóca działanie urządzeń, które pracują w częstotliwości od 2,4 do 5,8 GHz, jest także wyposażony w funkcję blokowania sygnału GPS. Sprzęt z pewnością może się okazać użyteczny w pewnych sytuacjach, ale jak na razie używanie go na terytorium Stanów Zjednoczonych jest niemożliwe. Zobaczcie, jak ta technologia prezentuje się na co prawda dramatycznym, ale przy tym przemawiającym do wyobraźni filmie, stworzonym przez DroneShield:

 

 

Chociaż sama broń przeciwko dronom prezentuje się niezwykle efektownie, to jednak mamy pewne wątpliwości co do tego, jak będzie wyglądać jej zastosowanie w praktyce. O ile rzeczywiście może okazać się przydatna w walce z denerwującym sąsiadem, to w poważniejszych zastosowaniach może okazać się niewystarczająca...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska