Zrywamy związek, bo... Oto najważniejsze powody

2016-11-30
Zrywamy związek, bo... Oto najważniejsze powody

Dlaczego decydujemy się na zakończenie związku? Tak naprawdę są trzy główne powody: zdrada, agresja i... brud. Ale rolę zaczynają odgrywać także inne czynniki. Przeczytajcie jakie.

Decyzja o zakończeniu związku jest trudna i przyznają to zarówno kobiety, jak i my, mężczyźni. Pary – bez względu czy połączone węzłem sakramentalnym, czy żyjące na kocią łapę – unikają pochopnych decyzji. Starają się łatać związek, nawet jeśli się pruje.

 

Są jednak przewinienia, które obie płcie zaliczają do niewybaczalnych. Na pierwszym miejscu od zawsze znajduje się zdrada, w jakiejkolwiek jej formie. Nie dajcie sobie wmówić, że chodzi tylko o pełny stosunek seksualny. Całowanie, miłość francuska, zaangażowanie emocjonalne: dla ogromnej większości ankietowanych to zdrada taka sama, jak przespanie się z kimś.

 

Zdrada jest numerem jeden (41,03 proc. wskazań), jednakowoż jest większym problemem dla mężczyzn niż kobiet. Nie wybaczy jej 44,07 proc. z nas, podczas gdy tylko 37,33 proc. kobiet. Nota bene jesteśmy więc na uprzywilejowanej pozycji, jeśli chodzi nam po głowie skok w bok.

 

Na drugim miejscu w kategorii „to doprowadza do zerwania” jest przemoc. Zaskakujące, że tylko 14,38 proc. ankietowanych twierdzi, że zerwałaby od razu, gdyby została zaatakowana fizycznie.

 

Na trzecim miejscu znajduje się nadmierna kontrola. Dla 10,08 proc. ankietowanych, będących w związkach, jest ona niedopuszczalna. Nie chcemy, żeby partner pytał nas o to gdzie i z kim się spotykamy, do kogo dzwonimy i kto dzwoni do nas. Takie rzeczy, jak sprawdzanie potajemnie telefonu, są zakazane tak, jak zdrada.

 

Na czwartym miejscu (5,1 proc.) znajduje się rasizm i nietolerancja. A na dalszych: różnica zainteresowań, uzależnienie od alkoholu lub narkotyków, różnica w sposobie wychowania dzieci. Co ciekawe, osoby w związkach nie wskazały różnicy temperamentów seksualnych.

 

Badacze zadali pytania nie tylko parom, ale także tym, którzy szukają swojej połówki. Okazało się, że na liście najbardziej odstręczających cech, które wykluczają zaangażowanie się w związek z daną osobą są (w kolejności wskazań): nietolerancja i rasizm, chamstwo, brak higieny, seksizm, kontakty z ex-partnerem, wąskie horyzonty myślowe i używanie narkotyków.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska