Piłkarz Arsenalu rekordzistą świata

Piłkarz Arsenalu rekordzistą świata

Zawodnik londyńskich Kanonierów jest uważany za jednego z najszybszych piłkarzy w Premier League. Teraz nazwisko Theo Walcotta znalazło się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Czterech piłkarzy Arsenalu (obok Theo Walcotta byli to francuski obrońca Laurent Koscielny, grający na pomocy jego rodak Francis Coquelin oraz hiszpański defensor Nacho Monreal) postanowili spróbować swoich sił w pobiciu jednego z rekordów znajdujących się w słynnej Księdze.

 

Konkurencja, w której wzięli udział zawodnicy klubu ze stadionu Emirates była dość niecodzienna, ale wymagała sporej znajomości konkretnego elementu futbolowego rzemiosła. Polegała ona na przyjęciu i opanowaniu piłki, rzuconej z dużej wysokości. Poprzedni rekord został ustanowiony przez Johna Farnwortha – jeśli to nazwisko nic Wam nie mówi, to nie znaczy, że macie braki w wiedzy na temat piłki nożnej. Farnworth nie był bowiem czynnym zawodnikiem, a zajmował się piłkarskim freestylem. W maju 2016 roku przyjął piłkę, rzuconą z wysokości 32 metrów.

 

 

Chociaż przyjęcie i opanowanie piłki nie powinno profesjonalnemu zawodnikowi sprawić większych problemów, to jednak ze względu na wysokość okazało się sporym wyzwaniem. Futbolówka odbijała się od nóg każdego z zawodników – Monreal, Coquelin i Koscielny nie podołali temu zadaniu. Udało się to Walcottowi, który przyjął piłkę rzuconą z wysokości 34 metrów i dzięki temu dokonaniu trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, bijąc wcześniejszy rekord Johna Farnwortha o dwa metry.

 

Nie jest to jedyny rekord z piłką w roli głównej, o jakim pisaliśmy w ostatnim czasie – Australijczyk Derrek Herron trafił piłką do kosza, rzucając ją z wysokości ponad stu osiemdziesięciu metrów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska