Paryski fitness z perspektywy Sekwany

Paryski fitness z perspektywy Sekwany

Paryż to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie, a zdaniem wielu na całym świecie. Jedna z włoskich firm proponuje nowy sposób na podziwianie francuskiej stolicy, który przy okazji pomaga zadbać o kondycję.

Każdy ma swój sposób na to, aby pozostać w dobrej formie – jedni twierdzą, że nie ma nic lepszego od jazdy na rowerze czy też biegania na świeżym powietrzu, inni zaś preferują bieżnię i rower stacjonarny. Raz, że na takim sprzęcie łatwiej utrzymać zakładane tempo, a dwa – jest się niezależnym od warunków pogodowych.

 

 

Włoska firma Carlo Ratti Associati proponuje rozwiązanie, które łączy obie te filozofie – pozwala jednocześnie poruszać się po mieście i nie ryzykować przy tym zapalenia płuc. Projekt został nazwany Paris Navigating Gym Project – ujmując rzecz krótko, jest to łódź napędzana siłą ludzkich mięśni. Pływająca jednostka o długości dwudziestu metrów jest w stanie zmieścić na swoim pokładzie do czterdziestu pięciu osób. Dzięki ich wysiłkowi na rowerach stacjonarnych łódź ma poruszać się po Sekwanie, można więc połączyć przyjemne z pożytecznym – poćwiczyć i jednocześnie podziwiać wspaniałe zabytki Paryża. Całość ma powstać we współpracy z firmą Technogym, która na co dzień zajmuje się produkcją sprzętu sportowego.

 

 

Musimy przyznać, że taka perspektywa z jednej strony wydaje się kusząca i futurystyczna, ale z drugiej… Chyba jednak skłaniamy się ku rozwiązaniom bardziej konwencjonalnym i wolelibyśmy oglądać Paryż z tradycyjnej perspektywy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska