Deepflight Dragon – podwodny odpowiednik supersamochodu

2016-12-06
Deepflight Dragon – podwodny odpowiednik supersamochodu

Ten pojazd wygląda, jakby był żywcem wyjęty z jednego z filmów z Jamesem Bondem w roli głównej.

Gdy słyszymy o kolejnym sprzęcie oferowanym przez firmę Hammacher Schlemmer, to od razu wiemy, że będzie ciekawie. W przeszłości pisaliśmy o dwóch ciekawych urządzeniach, oferowanych przez tę amerykańską firmę – największym automacie do gier oraz wyjątkowym, designerskim ekspresie do kawy w kształcie kasku motocyklowego.

 

 

Deepflight Dragon jest opisywany jako jedna z najprzyjaźniejszych użytkownikowi łodzi podwodnych i trzeba przyznać, że prezentuje się imponująco. Chociaż wygląda raczej na rekwizyt filmowy, to jest jak najbardziej prawdziwa i funkcjonalna. Jest wyposażona w sześć silników sterujących, z których każdy dysponuje mocą 1,2 kilowata, zasilanych bateriami litowo-jonowymi.

 

Dwie kuliste czasze zapewniają doskonały widok pasażerom. To, co zadziwia w Deepflight Dragon jest maksymalna głębokość zanurzenia – łódź jest w stanie zejść aż na 120 metrów pod wodę! Jest to lepszy wynik od wielu amerykańskich okrętów podwodnych, które służyły w okresie drugiej wojny światowej.

 

 

 

Za ten niezwykle efektowny sprzęt trzeba jednak zapłacić całkiem spore pieniądze – firma Hammacher Schlemmer wyceniła bowiem Deepflight Dragona na półtora miliona dolarów. Czy produkt jest warty takiej ceny? Trudno powiedzieć, ale bardzo chcielibyśmy móc go przetestować i przekonać się o tym na własnej skórze...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska