Pierwszy zwiastun "Sztuki kochania", filmowej biografii Michaliny Wisłockiej!

2016-12-09
Pierwszy zwiastun "Sztuki kochania", filmowej biografii Michaliny Wisłockiej!

Rzucamy temat: "Seks w PRL-u". Pierwszym skojarzeniem większości ludzi będzie zapewne "Sztuka kochania" Michaliny Wisłockiej, najsłynniejszy polski "podręcznik do seksu". Tymczasem autorka była wyjątkowo ciekawą osobistością, czego będzie dowodził biograficzny film o niej, który wejdzie do kin już w styczniu przyszłego roku. Zobaczcie pierwszy zwiastun obrazu!

Reżyserką filmu o autorce wydanej w 1976 roku kultowej Sztuce kochania, książki, która znajdowała się na półce chyba w każdym polskim domu jest Maria Sadowska. W rolę główną wcieli się Magdalena Boczarska. Rolę męża słynnej lekarki odegra Piotr Adamczyk, a jej wielkiej miłości Jerzego - Eryk Lubos. Na ekranie zobaczymy również całą plejadę znanych polskich aktorów, m.in. Artura Barcisia, Danutę Stenkę, Karolinę Gruszkę, Borysa Szyca, Wojciecha Mecwaldowskiego oraz Arkadiusza Jakubika.

 

 

Losy Michaliny Wisłockiej zostaną ukazane w filmie na podstawie trzech najważniejszych etapów jej życia. Wisłocka była pionierką w walce z niepłodnością. Propagowała też antykoncepcję i świadome rodzicielstwo. To przez te ruchy niektórzy mówili o niej jako o jednej z osób, które jako pierwsze przyprowadziły do Polski rewolucję seksualną. A trochę też przez to, że pani doktor przez długie lata kontynuowała związek z dwoma mężczyznami, których w filmie zagrają Adamczyk i Lubos.

 

Za scenariusz filmu odpowiada Krzysztof Rak, znany w światku filmowym jako człowiek odpowiedzialny za scenariusz do głośnego filmu Bogowie. Producenci Krzysztof Terej i Piotr Woźniak-Starak również maczali palce w filmowej biografii Zbigniewa Religi. Czy skład osobowy pracujący nad obrazem i jego temat nie gwarantują sukcesu? Cóż, zdaje się, że tak.

 

Premiera filmu pod pełnym tytułem Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej odbędzie się 27 stycznia 2017 roku. Czekamy!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska