Jaga, czyli Legendy polskie wracają!

Jaga, czyli Legendy polskie wracają!

Nie musieliśmy długo czekać na kolejną odsłonę „Legend polskich”, tworzonych przez Tomasza Bagińskiego i jego ekipę.

Tym razem główną bohaterką filmu jest Jaga – ze względu na aparycję aktorki, która wcieliła się w jej rolę, nazwanie jej „babą” byłoby dużą niesprawiedliwością… Nie będziemy tutaj zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, najlepiej to zobaczyć na własne oczy.

 

 

Reżyserią oczywiście zajął się sam Tomasz Bagiński. Za pomysł postaci Jagi odpowiada natomiast Dominik L. Marzec. W tytułową rolę wcieliła się Katarzyna Pośpiech, którą mogą kojarzyć widzowie serialu Prawo Agaty – pojawiła się tam gościnnie w roli Amelii Darskiej. Oprócz niej na ekranie widzimy także Borutę, granego przez Tomasza Drabka (1920 Bitwa Warszawska, Ryś, a także jeden z poprzednich filmów serii, czyli Twardowsky 2.0) oraz Piotra Machalicę, czyli Rokitę. Tłem muzycznym są dwa doskonale znane utwory, jednak w zupełnie nowych wersjach – Jaskółka uwięziona Stana Borysa w wykonaniu Atanasa Valkova i Georginy Tarasiuk oraz Kocham wolność z repertuaru Chłopców z Placu Broni.

 

Dla przypomnienia – Jaga jest piątym filmem z serii Legendy polskie. Poprzednie to Smok, Twardowsky, Twardowsky 2.0 oraz Operacja Bazyliszek.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska