Nood - aplikacja, która pozwala być nagim w mediach społecznościowych

2016-12-13
Nood - aplikacja, która pozwala być nagim w mediach społecznościowych

Kontrowersje związane z pokazywaniem nagości w mediach społecznościowych nie ustają, zwłaszcza na Instagramie. Nood to jakieś rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby swoją nagość pokazać, ale nie uśmiecha im się zostanie zbanowanym przez serwis. Rozwiązanie kompromisowe, ale sprytne. Zobaczcie!

Oczywiście do zasłonięcia czy zamazania swoich wdzięków wystarczy podstawowa znajomość Photoshopa. Dla wszystkich dziewczyn, które na miejscu swoich sutków czy wzgórków łonowych chciałyby umieścić słodkie zwierzątko istnieją zbiory InstaEmoji. Jednak tych, którzy woleliby coś trochę bardziej realistycznego zadowoli dopiero Nood, aplikacja, która jest na rynku od stosunkowo niedawna. Poniżej zobaczycie jak to dokładnie wygląda.

 

 

Nood zasłania sutki i wzgórki łonowe grafikami, które przypominają właśnie te miejsca w ciele. Rysunki są bardzo schematyczne, właśnie tak, jak trzeba, by nie wyglądały na prawdziwe, ale też, by z większej odległości można było je pomylić. I przede wszystkim, żeby nie psuły efekty nagości tak jak robią to czarne kropki, głowy kotków czy zamazywanie ich w stylu „oskarżony nie życzy sobie, by pokazywano jego twarz". Twórcom aplikacji zależało na tym, żeby ich naklejki były jak najbardziej „body positive". 

 

Wszystko byłoby bardzo fajnie, gdyby... aplikacja nie została wycofana z AppStore'a i Google Play. W oficjalnym stanowisku oba sklepy stwierdziły, że Nood to „materiał niedopuszczalny". Najwyraźniej nawet schematyczne rysunki sutków to dla największych korporacji świata zbyt wiele... Ciekawe czy skasowaliby też na przykład wirtualne podręczniki mające wprowadzić nastolatków w świat seksu? Może warto więc podpisać petycję dotyczącą powrotu aplikacji do AppStore'a?

 

A skoro już jesteśmy przy kontrowersjach związanych z publikowaniem nagości na Instagramie, przypominamy dziewczyny walczące z polityką serwisu w ramach akcji One Finger Challenge!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska