Relacja z Cosmopolitan Yachting Night – nocy pod żaglami w sercu Warszawy

2016-12-13
Relacja z Cosmopolitan Yachting Night – nocy pod żaglami w sercu Warszawy

Późny, jesienny wieczór 30 listopada, 42 piętro apartamentowca Cosmopolitan w Warszawie - to czas i miejsce trzeciej edycji niezwykłego żeglarskiego wydarzenia Cosmopolitan Yachting Night. Po raz kolejny budynek przy Placu Grzybowskim okazał się doskonałą mariną dla luksusowego jachtinu, w której „wielcy” żeglarskiego świata mogli się spotkać, poznać najnowsze trendy obowiązujące w branży oraz porozmawiać o swojej pasji.

Podczas imprezy klub Ocean Challenge Yacht Club ogłosił udział polskiej załogi żeglarskiej w 73 edycji legendarnych regat Sydney to Hobart. Z kolei przedstawiciele firm Super Yachts i Yachts & Yachting, bogatsi o doświadczenia związane z targami w Cannes i Monaco, przedstawili najnowsze kierunki na światowym rynku jachtowym oraz zaprezentowali przełomowe nowości na sezon 2017. Na zakończenie Prime Group – organizator regat Sopot Match Race, oficjalnie zaanonsował termin i format czternastej edycji regat.

 

Imprezę poprowadził wielokrotny mistrz świata i Polski w żeglarstwie Przemysław Tarnacki, a gościem specjalnym wieczoru był Salvatore Serio, Prezes stoczni Dufour Yachts.

 

Symbolem wydarzenia stał się katamaran Volvo Roca, który mieszkańcy Warszawy mogą podziwiać w dniach od 29 listopada do 4 grudnia pod szklanym patio wieżowca przy ul. Twardej 4. To na nim wiosną przyszłego roku bracia Tarnaccy dokonają próby bicia rekordu Polski w żegludze.

 

Apartamentowiec Cosmopolitan – przystań światowego jachtingu

Budynek Cosmopolitan usytuowany w centrum miasta, u zbiegu ulic Twardej i Emilii Plater, to nowa, niebanalna przestrzeń użytkowo-mieszkalna w prestiżowym otoczeniu. Zaprojektował go Helmut Jahn – jeden z najwybitniejszych architektów XXI wieku. Całkowicie przeszklona fasada zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy. Apartamentowiec to miejsce licznych, prestiżowych wydarzeń kulturalnych, towarzyskich oraz biznesowych, swoiste kosmopolityczne serce Warszawy. To tu organizowane są cykliczne imprezy Cosmopolitan Yachting Night, konferencje prasowe o tematyce żeglarskiej a na 17 piętrze znajduje się showroom poświęcony jachtom i jachtingowi.

 

 

Więcej o katamaranie Volvo Roca

Symbolem wydarzenia Cosmopolitan Yachting Night został ultranowoczesny katamaran Volvo Roca, który 29 listopada „zacumował" pod szklanym patio apartamentowca Cosmopolitan. Jest to jedyna i niepowtarzalna okazja dla mieszkańców Warszawy na obejrzenie z bliska tego niezwykłego, morskiego bolidu. To na nim wiosną 2017 roku, wielokrotni mistrzowie świata w żeglarstwie Przemysław i Piotr Tarnaccy, dokonają próby bicia rekordu prędkości Polski w żegludze.

 

Katamaran klasy Phantom International wykonany jest z materiałów wykorzystywanych w przemyśle kosmicznym (Carbon, Kevlar, Spectra). Jego specjalna konstrukcja umożliwia mu lot na hydro-skrzydłach nad wodą z prędkością dochodzącą do 80 km/h. 10-metrowy maszt, 5-metrowe pływaki, przy wadze zaledwie 155 kg, dają wyobrażenie o tym z jak bardzo ekstremalną łodzią mamy do czynienia.

 

 

To jedyna tego typu jednostka w Polsce. Do jej opanowania konieczne są duże umiejętności i doświadczenie żeglarskie. Cieszy nas możliwość pokazania go szerszej publiczności, która na co dzień nie ma możliwości uczestniczenia w zawodach żeglarskich. Na tych kilka, wyjątkowych dni Cosmopolitan staje się mariną naszego katamaranu, do której mogą zawitać całe rodziny z dziećmimówi Przemysław Tarnacki.

 

Wyczynowy jacht Volvo Roca będzie udostępniony szerokiej publiczności w dniach od 29 listopada do 4 grudnia. Można go zobaczyć odwiedzając budynek Cosmopolitan przy ul. Twardej 4 w Warszawie.

 

Według Karoliny Kaim, Prezes Zarządu Tacit Investment – Warszawa to miasto tętniące życiem kulturalnym, nowoczesne i kosmopolityczne. W stolicy odbywają się najważniejsze premiery i uroczystości. Umiejscowiony w samym jej sercu budynek Cosmopolitan, nie bez przyczyny został wybrany na miejsce tych niezwykłych wydarzeń o tematyce żeglarskiej, w końcu nic tak nie łączy kontynentów jak jachting!

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska