Dunkierka - Christopher Nolan powraca!

Dunkierka - Christopher Nolan powraca!

Po kilku latach przerwy uwielbiany przez wielu Christopher Nolan powraca w roli reżysera. Tym razem nie zagłębia się w ludzką podświadomość, ani nie wybiera się w podróż kosmiczną – postanowił bowiem wziąć się za kino wojenne. Oto zwiastun „Dunkierki”.

Tytuł właściwie wyjaśnia wszystko. Film będzie opowiadał historię Operacji Dynamo, czyli ewakuacji Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz części wojsk francuskich i belgijskich, przeprowadzona w 1940 roku z położonej w północnej Francji Dunkierki do Wielkiej Brytanii. Operacja zakończyła się sukcesem, ale Brytyjczycy ponieśli straty – zginęło kilkanaście tysięcy żołnierzy, zestrzelonych zostało ponad sto samolotów, Niemcom udało się także zatopić ponad 200 jednostek pływających. Jak w takiej tematyce odnajdzie się znany z Batmanów i Interstellar reżyser? Zwiastun naszym zdaniem prezentuje się mocno przeciętnie – mamy nadzieję, że film będzie zdecydowanie lepszy.

 

 

Na ekranie zobaczymy aktorów, którzy mieli już okazję wcześniej współpracować z Nolanem – między innymi Ciliana Murphy’ego oraz Toma Hardy’ego. Oprócz nich w Dunkierce zagrają niezwykle zasłużony aktor i reżyser Kenneth Branagh oraz laureat Oscara za najlepszą męską rolę drugoplanową w Moście szpiegów, czyli Mark Rylegh.

 

Film trafi do kin w połowie przyszłego roku – polska premiera została zaplanowana na 21 lipca.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska