Montblanc w hołdzie Milesowi Davisowi

Montblanc w hołdzie Milesowi Davisowi

Gdyby Miles Davis żył, w tym roku kończyłby 90 lat. Specjalizująca się w ekskluzywnych wyrobach piśmienniczych firma Montblanc stworzyła serię produktów w hołdzie temu wielkiemu muzykowi.

Miles Davis pozostawił po sobie znacznie więcej, niż tylko znakomity dorobek muzyczny (na czele z uważanym przez wielu za arcydzieło albumem Kind Of Blue z 1959 roku). Był nie tylko znakomitym trębaczem, ale także prawdziwym innowatorem w swojej dziedzinie, a z czasem stał się jedną z ikon kultury.

 

Wszystkie te cechy zainspirowały firmę Montblanc, która stworzyła kolekcję trzech artykułów piśmienniczych poświęconych Milesowi Davisowi. Wejdą one w skład serii nazwanej Great Characters Limited Edition – muzyk dołączył więc do grona, w którym znajdują się także Mahatma Gandhi, Alfred Hitchcock, John F. Kennedy, Albert Einstein, Leonardo Da Vinci oraz Andy Warhol.

 

 

Pióro, nazwane Miles Davis Limited Edition 1926, zostało zaprojektowane w ten sposób, aby wyglądem przypominać trąbkę, czyli instrument, z gry na którym zasłynął Davis. Pióro zostało także wyposażone w zdobienia – widnieją na nim instrumenty muzyczne. Oprócz pióra można także nabyć dwa różne długopisy.

 

Firma Montblanc nie informuje na swojej stronie internetowej o cenach artykułów piśmienniczych poświęconych Milesowi Davisowi, ale jednemu z portali udało się pozyskać tę informację. Pióro zostało wycenione na 905 dolarów, natomiast długopisy na 780 i 710 dolarów.

 

Ceny wydają się być dość wysokie, ale i tak daleko im do kwoty, jaką trzeba zapłacić za kosmiczne pióro Astrograph, o którym pisaliśmy w przeszłości.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska