Choinka na miarę najstarszej amerykańskiej destylarni

2016-12-16
Choinka na miarę najstarszej amerykańskiej destylarni

Świąteczne drzewko w Lynchburgu, gdzie tworzony jest Jack Daniel’s Old No.7, budowane jest przez 7 dni i waży 7 ton. Może to przypadek, a może faktycznie liczba 7 i Jack są nierozłączną parą… Jedno jest pewne, wszystko co pochodzi z destylarni charakteryzuje się autentyzmem, choinka bożonarodzeniowa również.

 

Świąteczne drzewko ma różne postaci, czasem sztuczne, wytworzone z przeróżnych surowców, czasem prawdziwe, pachnące lasem, zawsze jednak oddające charakter miejsca, które zdobi. Mieszkańcy Lynchburga w stanie Tennessee doskonale wiedzieli jak oddać charakter ich małego miasteczka, które od 150 lat słynie z tamtejszej destylarni. Choinka jest budowana ze składnika Jack Daniel’s Tennessee Whiskey – beczki, a właściwie 140 beczek, z amerykańskiego białego dębu, które do tworzenia Jack’a używane są tylko raz.

 


Lynchburg powoli wypełnia już atmosfera nadchodzących Świąt. To bardzo specjalny czas w naszym miasteczku, w którym każdy traktuje każdego jak rodzinę. - Mamy tu bardzo silną społeczność, którą łączy wspólna więź z destylarnią Jack Daniel's.” - mówi Jeff Arnett, Master Distiller Jack Daniel's. Podobno kiedy choinka stanie już przed destylarnią, wszyscy pracownicy i mieszkańcy miasteczka rzeczywiście gromadzą się wokół niej i razem świętują jej rozświetlenie.

 

 

Destylarnia Jack Daniel’s jest najstarszą oficjalnie zarejestrowaną destylarnią w USA. Jej właścicielem był Jasper Newton Daniel, człowiek, który większość swojego życia poświęcił na doskonalenie procesu produkcji whiskey. Destylarnia zlokalizowana w miasteczku Lynchburg, w stanie Tennessee do dziś znajduje się w Narodowym Spisie Miejsc Historycznych USA. Są tam wytwarzane: Jack Daniel’s Old No.7 Tennessee Whiskey, Gentleman Jack i Jack Daniel’s Single Barrel.

 

 

fot. Jack Daniel's

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska