Trzydniowy zarost - zasady utrzymania i pielęgnacji kilkudniowego zarostu

2016-12-19
Trzydniowy zarost - zasady utrzymania i pielęgnacji kilkudniowego zarostu

Kilkudniowy zarost dodaje mężczyźnie odrobiny tajemniczości, a przy tym czyni go bardziej męskim, pociągającym i według opinii wielu kobiet - bardziej dojrzałym. Jak wskazują wyniki badań, mężczyźni z zarostem są postrzegani przez panie jako lepsi partnerzy.

W dużej mierze wynika to z podświadomego kojarzenia zarostu z testosteronem, czyli głównym „wyznacznikiem” męskiej siły. Jednak nie jest to wyłącznie zdanie kobiet. Wielu panów również postrzega pozornie niedbały zarost jako atrybut męskości i dokłada wielu starań, by taki efekt osiągnąć na swojej twarzy. Niestety nie zawsze te zabiegi przynoszą zamierzony rezultat. Oto kilka podstawowych zasad dotyczących pielęgnacji i sposobów na utrzymanie lekkiego zarostu, który poprawi samopoczucie mężczyzny oraz skutecznie przykuje uwagę kobiet…

 

Modny i praktyczny

Trzydniowy zarost powraca do łask i co więcej, cieszy się coraz to większą popularnością. Choć zarost jeszcze jakiś czas temu był postrzegany jako wyraz niechlujności, a w niektórych kręgach był wprost nieakceptowany, obecnie znów wpisuje się w kanon męskiej urody. Z pozoru niedbały, tak naprawdę wymaga przestrzegania pewnych zasad i niemałej dawki starań. Warto je podjąć, ponieważ zarost kilkudniowy jest nie tylko modny, ale także… bardzo praktyczny. Pozawala podkreślić rysy twarzy, stanowi świetny sposób na zmianę wyglądu, maskuje niedoskonałości twarzy takie jak blizny, zmiany trądzikowe, wypryski czy nierównomierna pigmentacja skóry.


Poza tym wizualnie powiększa szczękę i zwraca uwagę na zęby, które na jego tle wyglądają na bielsze i sprawia, że twarz wydaje się poważniejsza. Nie dziwi więc fakt, że wielu mężczyzn rozważa możliwość pozostawienia zarostu. Rodzi się jednak pytanie, czy pasuje on każdemu i jak utrzymać kilkudniowy zarost? Można przekonać się o tym tylko w jeden sposób – wypróbowując go na własnej twarzy. Natomiast na pytanie o to, jak dbać o zarost postaramy się dostarczyć wyczerpującej odpowiedzi.

 

 

Jak utrzymać 3 dniowy zarost?

Stylowy zarost wymaga od mężczyzny pielęgnacji i stosowania odpowiednich technik golenia, niekiedy połączonego z modelowaniem zarostu twarzy. Bez względu na to, czy ma to być dwudniowy zarost, czy też zarost trzydniowy, swoje starania koniecznie należy rozpocząć od wyboru odpowiedniej golarki, której zróżnicowane funkcje pozwolą stworzyć pożądany efekt. Dobrym rozwiązaniem będzie nowoczesna golarka elektryczna. Warto zwrócić uwagę na taką, która wyposażona jest w specjalną głowicę umożliwiającą swobodne ruchy oraz np. pięcioostrzowy system tnący, za sprawą którego golenie staje się wyjątkowo precyzyjne. Właśnie takie rozwiązanie, w postaci golarki akumulatorowej ES-LV9N, oferuje ceniona od lat marka Panasonic.


Wielu mężczyzn decyduje się na najprostszą z metod zachowania zarostu kilkudniowego, jaką bez wątpienia jest golenie się na gładko i zapuszczanie zarostu na nowo. Minusem tej metody jest szybki odrost i konieczność powtarzania zabiegu, przez co pożądany zarost gości na twarzy mężczyzny co kilka lub kilkanaście dni, w zależności od tempa wzrostu włosków. Plusem jest zaś łatwość stosowania. Aby efektem kilkudniowego zarostu cieszyć się na stałe, konieczne jest golenie z uwzględnieniem zachowania odpowiedniej długości zarostu. Jak utrzymać zarost, aby przez cały czas dobrze się prezentował? W takiej sytuacji w procesie golenia niezwykle ważne jest regularne wyrównywanie krawędzi zarostu, zwłaszcza w okolicy ust, szyi i na policzkach, dzięki temu 3-dniowy zarost sprawia wrażenie celowego zabiegu a nie kwestii przypadku. Dla lepszego efektu końcowego taki zabieg powinien być wykonywany codziennie.

 

 

Jak dbać o zarost na twarzy?

2-dniowy lub kilkudniowy zarost będzie dobrze wyglądał tylko pod jednym warunkiem - musi być odpowiednio pielęgnowany. Jak pielęgnować zarost? Oprócz wspomnianego wcześniej regularnego golenia, które jest absolutną podstawą, konieczne jest również stosowanie metod pozwalających na niwelowanie podrażnień i nadmiernie przesuszonej skóry. Występuje ona pod postacią pojawiających się pomiędzy włoskami złuszczeń i psuje swoją obecnością czynione starania. Pielęgnacja zarostu na twarzy musi więc opierać się na właściwym nawilżeniu skóry.

 

Poza tym warto uświadomić sobie, że ze względu na strukturę włosków tworzących zarost, wybierane przez niektórych golenie zarostu maszynką do włosów nie jest dobrym pomysłem. Jest nie tylko dużo trudniejsze i mniej dokładne, ale może wywoływać podrażnienia. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie golarka z regulacją długości zarostu, doskonale sprawdzająca się w roli golarki do zarostu trzydniowego, jak wspomniany wcześniej model Panasonic ES-LV9N. Ponadto warto też sięgnąć po specjalistyczne trymery do brody od Panasonic, które pozwolą na niezwykle precyzyjne wykończenie stylizacji.

 

Artykuł partnerski

 

fot. materiały producenta

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska