Blade Runner 2049 – jest pierwszy zwiastun!

Blade Runner 2049 – jest pierwszy zwiastun!

Podjęcie decyzji o nakręceniu nowego filmu pod tytułem „Blade Runner” zelektryzowało fanów science fiction na całym świecie. No bo jak można w ogóle tykać TAKĄ klasykę?

Prawa Hollywood są jednak nieubłagane – trzeba robić remake’i i kontynuacje wszystkiego, co ma choć niewielką szansę zarobić. Ten los spotkał między innymi Pogromców duchów, którzy doczekali się swojej wersji (co prawda zmiażdżonej przez krytykę i widzów) z kobietami w rolach głównych. O tym, że ma powstać nowy Łowca androidów wiemy już od jakiegoś czasu, a teraz możemy zobaczyć jego pierwszą zapowiedź. Oto i ona:

 

 

Wiemy już, że na ekranie zobaczymy głównego bohatera oryginalnego filmu z 1982 roku, czyli Ricka Deckarda, którego rzecz jasna zagra Harrison Ford. Nie wiemy jednak, jak duży będzie jego udział w filmie – główna rola przypada Ryanowi Goslingowi. Oprócz nich w filmie pojawią się Dave Bautista (Drax ze Strażników galaktyki), Robin Wright oraz Sylvia Hoeks. Akcja filmu ma rozgrywać się 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części filmu.

 

Za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve, co powinno uspokoić tych, którzy wieszczą filmowi spektakularną klapę. Villeneuve jest bowiem odpowiedzialny za jedne z lepszych filmów ostatnich lat – Sicario oraz Arrival. Mamy ogromną nadzieję że i tym razem podoła wyzwaniu, które wydaje się być największym w jego dotychczasowej karierze.

 

Film ma trafić na ekrany kin w drugiej połowie 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska