Najdroższe domino na świecie

Najdroższe domino na świecie

Jeśli lubiliście układać domino w dzieciństwie, może Was zainteresować najnowsza oferta niemieckiej firmy Lieb Manufaktur, która stworzyła dorosłą wersję domina. Dlaczego dorosłą? Bo niewiele jest dzieci na świecie, które byłyby w stanie uzbierać na ten zestaw ze swojego kieszonkowego…

 

Wspomniana Lieb Manufaktur ma swoją siedzibę w Badenii-Wirtembergii. To właśnie tam powstał najdroższy zestaw kostek domina na świecie. Za 28 kostek domina producent życzy sobie bowiem zawrotną kwotę 147 tysięcy euro. Co jest powodem tak wysokiej ceny? Materiał, którego domino zostało wykonane – poszczególne kostki powstały w całości z 18-karatowego złota, a do ich ozdobienia posłużyły rzecz jasna diamenty. Całość zamknięta jest w marmurowym pudełku, które dopełnia poczucia ekskluzywności.

 

 

Użycie złota sprawiło, że całość waży swoje – zestaw 28 złotych kostek ozdobionych 168 diamentami to niemal 2,5 kilograma kosztowności. Jeśli ktoś nie chce wydawać fortuny na cały zestaw, istnieje możliwość nabycia pojedynczej kostki. Jesteśmy ciekawi, ilu nabywców uda się znaleźć firmie Lieb Manufaktur. Mamy wrażenie, że mogą być to ci sami ludzie, którzy rozważają zakup jednego z najdroższych na świecie zabawkowych torów wyścigowych.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska