Ta opaska to kolejny krok w ewolucji gier

2016-12-20
Ta opaska to kolejny krok w ewolucji gier

Technologia VR, czyli wirtualnej rzeczywistości, nie jest już domeną science fiction. Wiemy, bo testowaliśmy, nie jesteśmy zresztą jedyni. Opaska, która będzie w czasie rzeczywistym przechwytywała emocje gracza i "tłumaczyła" je na język gry komputerowej to kolejny etap, który wskazuje na to, że pewnego dnia gracze na dobre dadzą sobie spokój z myszką, klawiaturą i padem...

Wirtualna rzeczywistość bardzo nas w redakcji interesuje. Nic dziwnego, żyjemy w 2016 roku, więc interesuje ona chyba każdego człowieka, który jest ciekawy co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Tak więc na łamach PLAYBOY.PL pisaliśmy już wam o okularach HTC Vive, które mieliśmy przyjemność testować. Regularnie piszemy o nowinkach w świecie tak zwanego wirtualnego seksu, czyli seksu za pośrednictwem technologii czy nawet seksu z użyciem najnowszych zabawek służących do sprawiania sobie przyjemności (w końcu jesteśmy redakcją PLAYBOYA). Teraz postanowiliśmy poinformować o tym, że wielkimi krokami nadchodzi urządzenie, które może przyczynić się do zrewolucjonizowania świata gier komputerowych.

 

Nazywa się Ankkoro Emotion Sense Wrist i wygląda jak niepozorna bransoletka. No, może jak smartwatch. Tyle tylko, że potrafi trochę więcej. Otóż opaska jest w rzeczywistości czujnikiem, który za pomocą czytania pulsu gracza, wpływa na świat gry, w której jest on zatopiony. Inaczej mówiąc: odczytuje w jakim stanie jest gracz i dostosowuje efekty obecne w grze do jego stanu. Przykład? Załóżmy, że grasz w grę z gatunku survival horror i jesteś naprawdę wystraszony. Opaska wie to z miejsca i każe grze dodatkowo rozmyć obraz na ekranie (albo w okularach wirtualnej rzeczywistości, które masz na sobie), by stworzyć jeszcze bardziej realistyczny efekt paniki. Albo inaczej: jeśli gracz jest nadzwyczaj spokojny w chwili, gdy jego puls powinien być raczej przyspieszony, może otrzymać ułatwienia jeśli chodzi o zadania związane z precyzją. 

 

Przykłady są jednak na razie kwestią domysłów i zawierzenia twórcom. Tak naprawdę wszystko będzie przecież zależało od producentów gier, którzy zechcą skorzystać z tego urządzenia i sprawiać, że projektowane przez nich gry będą z nim współpracować. Na razie wiemy tyle, że opaska firmy Ankkoro może faktycznie podnieść efekt realizmu w grach o kolejny poziom. 

 

Kiedy dowiemy się konkretów? Niedługo, bo już w przyszłym roku. A konkretnie podczas przyszłorocznego CES (Consumer Electronics Show), czyli największych na świecie targów elektroniki użytkowej. Odbędą się one jak zwykle w styczniu w Las Vegas. Ciekawe!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska