Zegar jak rzeźba w kamieniu

Zegar jak rzeźba w kamieniu

Miłośnikom designerskich gadżetów (i to takich, na które trzeba wydać niemałą sumę) z pewnością spodoba się najnowsze dzieło szwajcarskiej firmy IC Design, czyli zegar nazwany Etch Clock.

Trzeba przyznać, że designerom ze szwajcarskiego studia udało się stworzyć coś naprawdę unikalnego. Nie trzeba być rzecz jasna inżynierem ani geologiem, aby stwierdzić, że zegar nie został wykonany z kamienia. Na stronie internetowej producenta nie znajdziemy zbyt wielu szczegółowych informacji na temat strony technicznej, ale wiemy, że przednia część zegara jest elastyczną membraną. Zakładamy więc, że wewnątrz znajduje się mechanizm, który zasysa tę membranę w odpowiednich miejscach, tworząc w ten sposób „wytłoczenia”. Proces prosty, a przy tym efektowny.

  

ETCH Clock_nov16 from ETCH on Vimeo.

 

Ramka zegara została wykonana z aluminium, a całość można postawić na dedykowanej podstawce, lub, w zależności od osobistych preferencji, powiesić na ścianie. Całość ma wymiary 40 na 40 centymetrów i waży około 6 kilogramów. Pod względem koloru Etch Clock podobny do Forda T – można zamówić go w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to szary. Zegar posiada także dedykowaną aplikację, stworzoną na systemy iOS i Android. Pozwala ona na ustawienie jednego z dwóch trybów wyświetlania czasu – domyślnego, w którym wartość na membranie zmienia się co 30 sekund, lub w tym samym odstępie, ale tylko wówczas, gdy w otoczeniu panuje hałas. Pozwala to zatem oszczędzać energię wówczas, gdy nie ma nas w domu.


Zegar nadal widnieje na stronie internetowej producenta jako dostępny do kupienia – jego cena wynosi 1400 franków szwajcarskich, czyli około 5800 złotych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska