Teles Taxidi – „pływający” stolik kawowy

2016-12-22
Teles Taxidi – „pływający” stolik kawowy

Potencjalni klienci będą musieli sporo zapłacić za ten stolik. Ale jak fantastycznie on wygląda!

O lewitujących przedmiotach mieliśmy już okazję wspominać kilkakrotnie. Tę technologię rodem z powieści fantastycznych i filmów science-fiction upodobali sobie twórcy sprzętu muzycznego. Najpierw pisaliśmy o Making Weather – bezprzewodowym, latającym głośniku o wyglądzie chmury burzowej, a następnie o MAG-LEV, czyli niezwykle efektownym, lewitującym gramofonie.

 

 

Stolik kawowy Teles Taxidi, który jest dziełem niewielkiej firmy Siren Design Studios, korzysta z podobnej technologii i również zaprzecza zasadom grawitacji. Szklany blat unosi się nad swoją bazą dzięki zastosowaniu zestawu neodymowych magnesów oraz skomplikowanemu systemowi kewlarowych linek.

 

 

Za tak efektownie wyglądający element wystroju mieszkania trzeba oczywiście zapłacić, i to sporo – twórcy wycenili bowiem swoje dzieło na aż 30 tysięcy dolarów, co przy obecnym kursie amerykańskiej waluty wynosi ponad 125 tysięcy złotych. Zainteresowani będą zapewne ci, którzy mogą sobie pozwolić na przykład na soundbar z elementami prawdziwego wydechu od Lamborghini.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska