Obcy: Przymierze - pierwszy zwiastun!

2016-12-27
Obcy: Przymierze - pierwszy zwiastun!

Gdy niemal wszyscy z nas byli pochłonięci błogim odpoczynkiem, w internecie gruchnęła wiadomość sporego kalibru - ukazał się pierwszy zwiastun kolejnego “Obcego”!

Filmy z serii Obcy to bez wątpienia klasyka kina science fiction. Seria miała swoje wzloty (zwłaszcza Ósmy pasażer Nostromo i Decydujące starcie) i upadki (w zasadzie wszystkie pozostałe). Powrót po piętnastu latach przerwy w postaci Prometeusza z 2012 roku należał, niestety, do tych drugich. Miejmy nadzieję, że lepiej będzie w przypadku Przymierza, które jest drugą częścią nowej trylogii. Film właśnie został zapowiedziany pierwszym zwiastunem.

 

 

Zarys fabuły filmu, udostępniony przez dystrybutora, prezentuje się dość standardowo, a nawet sztampowo. Statek osadniczy "Przymierze" dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i niebezpieczeństw świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (Michael Fassbender), ocalały z katastrofy Prometeusza. Fassbender to nie jedyna postać z Prometeusza, którą zobaczymy w Przymierzu - w obsadzie znaleźli się także Noomi Rapace oraz Guy Pearce (który pomimo dziesiątek ról nadal dla wielu pozostaje “tym gościem z Memento”). Za reżyserię odpowiada rzecz jasna Ridley Scott.

 

Obcy: Przymierze to nie jedyny interesujący film, jaki będziemy mogli zobaczyć na ekranach kin w nadchodzącym roku. Wiemy już, że lada moment zostanie ukończona kontynuacja kultowego Blade Runnera, zapowiedziane zostało także Milczenie, czyli najnowsze dzieło Martina Scorsese, a także Dunkierka Christophera Nolana i kolejna część Szybkich i wściekłych.

 

Światowa premiera filmu została zapowiedziana na 19 maja 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska