BlackBerry żegna się z rynkiem smartfonów

2016-12-29
BlackBerry żegna się z rynkiem smartfonów

Kolejna po Nokii, niezwykle zasłużona marka przechodzi do historii. BlackBerry planuje wypuścić swój ostatni telefon, a następnie wycofać się z projektowania i produkcji telefonów komórkowych.

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat telefonu, którym BlackBerry ma się pożegnać z rynkiem. Smartfon ma nosić nazwę Mercury i zdecydowanie wyróżniać się na tle urządzeń innych producentów. BlackBerry opiera się bowiem powszechnemu trendowi i nie ma zamiaru rezygnować ze swojego znaku rozpoznawczego, czyli fizycznej klawiatury QWERTY. Telefon ma być wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala, a na przycisku spacji znajdziemy, w ostatnim czasie niezwykle popularny, czytnik linii papilarnych.

 

 

Jeden z zagranicznych serwisów technologicznych dowiedział się także, że aby ułatwić użytkownikowi korzystanie z urządzenia, ekran ma być zakrzywiony. Sercem BlackBerry Mercury będzie flagowy produkt Qualcomma, czyli zaprezentowany w listopadzie 2016 roku procesor Snapdragon 821, wyposażony w cztery rdzenie – dwa taktowane zegarem 2,4 GHz, oraz dwa o niższej częstotliwości. Producent deklaruje także, że bateria ma wytrzymać dwa dni na jednym ładowaniu.

 

BlackBerry to niezwykle zasłużony producent telefonów komórkowych, szczególnie kojarzony z sektorem biznesowym. Po ukazaniu się na rynku modelu Mercury (który ma zostać zaprezentowany światu podczas styczniowych targów CES w Las Vegas), firma zakończy swoją przygodę ze smartfonami, a marka przejdzie w ręce firmy TCL – właściciela m.in. Alcatela.

 

foto: Enrique Dans/flickr.com, gizmochina.com

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska