Piwo dostosowane do Twojego DNA

2016-12-30
Piwo dostosowane do Twojego DNA

Dzięki piwnej rewolucji w sklepach pojawiły się piwa, dzięki którym wreszcie mogliśmy odpocząć od różniących się od siebie głównie etykietami koncernowych lagerów. Okazuje się jednak, że piwo można dopasować do siebie w o wiele większym stopniu, niż nam się wydawało.

Nie chodzi tutaj bynajmniej o wybór ulubionego gatunku, a nawet konkretnej marki. Jeden z brytyjskich browarów proponuje piwo, które będzie w stu procentach pasować do konsumenta. Na interesujący pomysł wpadli piwowarzy z Meantime Brewery, którzy postanowili stworzyć piwo idealnie dopasowane do DNA pijącego. Postanowiono więc nawiązać współpracę z firmą badawczą 23andMe, która na podstawie próbek materiału genetycznego pomaga wybrać odpowiednie składniki, mające się znaleźć w spersonalizowanym piwie.

 

Cały proces teoretycznie nie jest skomplikowany. Firma badawcza pobiera od zainteresowanego próbkę śliny i następnie sprawdza, w jakim stopniu zainteresowany wyjątkowym piwem jest wrażliwy na propylotiouracyl. Jest to substancja częściowo odpowiedzialna za gorzki smak niektórych produktów spożywczych – naukowcy są więc w stanie określić, jak dana osoba na niego reaguje. Na podstawie wyników piwowarzy stworzą recepturę piwa, które najintensywniej zadziała na zmysły pijącego.

 

 

Cała zabawa nie jest oczywiście tania, tym bardziej że klient otrzymuje sporą ilość piwa. Ze względu na złożoność procesu osoba, która zdecyduje się na zamówienie trunku dopasowanego do swojego DNA, musi wyłożyć na stół równowartość 125 tysięcy złotych. Dużo, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że w zamian otrzyma aż 1200 litrów „swojego” piwa.

 

foto: Meantime Brewing Company

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska