Chronoswiss Alfa Romeo – zegarek dla fana marki

2017-01-02
Chronoswiss Alfa Romeo – zegarek dla fana marki

Giulia Quadrifoglio to jeden z najciekawszych samochodów, zaprezentowanych w ostatnich latach przez słynną włoską markę. Auto musiało przypaść do gustu szwajcarskiej firmie Chronoswiss, która stworzyła inspirowany nim zegarek.

Projektując zegarek, jego twórcy starali się jak najlepiej oddać charakter Giulii Quadrifoglio. Na tarczy znalazł się wzór włókna węglowego, a także czterolistna koniczyna, od której model wziął swoją nazwę. O tym, że nie mamy do czynienia z pospolitym zegarkiem, informuje numer, który znalazł się na każdym egzemplarzu. Firma Chronoswiss postanowiła bowiem wyprodukować zaledwie 100 sztuk tego zegarka. Cena jednego egzemplarza wynosi około 16 tysięcy złotych. Koperta czasomierza została wykonana ze stali nierdzewnej, a jej średnica wynosi 40 milimetrów. Łączy się ona z eleganckim paskiem, wykonanym ze skóry cielęcej.

 

 

Cena w wysokości 16 tysięcy złotych wydaje się być niska w porównaniu do ceny samochodu, którym jest inspirowana – za model Giulia Quadrifoglio (wersja podstawowa z benzynowym silnikiem o pojemności 2,9 litra i mocy 510 koni mechanicznych) według cennika na oficjalnej, polskiej stronie należy zapłacić od 359 tysięcy złotych. Zestaw samochód + zegarek wydaje się być idealnym pomysłem, ale ze względu na niewielką liczbę egzemplarzy czasomierza niewielu fanów marki będzie mogło sobie na niego pozwolić.

 

 

Producentom samochodów często zdarza się nawiązywać współpracę z firmami z innych branż. Dzięki temu logo Bentleya możemy znaleźć na głośnikach, podobnie wygląda także sytuacja z Lamborghini i sygnowanym przez włoskiego producenta imponującym soundbarem.

 

 

foto: Chronoswiss

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska