Espresso Veloce Aurum 18ct – najbardziej spektakularny ekspres świata!

2017-01-03
Espresso Veloce Aurum 18ct – najbardziej spektakularny ekspres świata!

Jeśli jesteś fanem motoryzacji i szukasz oryginalnego ekspresu do kawy, nie musisz szukać dalej – nie znajdziesz niż lepszego, niż produkt firmy Espresso Veloce.

To prawdziwa gratka dla tych, którzy uwielbiają supersamochody i sprzęty, które oprócz tego że są użyteczne, to jeszcze dodatkowo (a może przede wszystkim) zachwycają swoim designem. Firmie Espresso Veloce udało się stworzyć istne cudo – jest to najprawdopodobniej najbardziej niesamowity ekspres do kawy na świecie.

 

 

Ekspres ten wygląda jak hołd dla potężnych silników z lat 90., które napędzały samochody takich mistrzów, jak chociażby Ayrton Senna. Do jego stworzenia posłużyły zresztą materiały, których używano do produkcji prawdziwych silników. Postanowiono skorzystać między innymi z tytanu, włókna węglowego i aluminium, oraz – co wiemy z nazwy samego urządzenia – całość wykończono osiemnastokaratowym złotem.

 

Urządzenie oczywiście jest nieco mniejsze niż silnik V12, którym jest inspirowane. Podstawą ekspresu jest prostokąt o wymiarach 380 na 420 milimetrów, a wysokość to 340 milimetrów. Sprzęt zatem jest dość niewielki (o ponad połowę mniejszy od prawdziwego silnika), ale ze względu na użyte materiały charakteryzuje się sporą wagą – jest to aż 35 kilogramów! W komplecie z ekspresem kupujący otrzymuje odpowiednio stylizowane kubki na kawę.

 

Tak spektakularnie wyglądający sprzęt nie jest oczywiście produkowany seryjnie. Twórcy zdecydowali się bowiem na stworzenie zaledwie 10 numerowanych egzemplarzy. W porównaniu do Espresso Veloce Aurum 18ct ekspres do kawy w kształcie kasku motocyklowego (o którym mieliśmy okazję pisać w TYM miejscu) wydaje się być jedynie dziecinną zabawką.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska