Pizza za 8500 złotych

2017-01-03
Pizza za 8500 złotych

Nieopodal Mostu Brooklyńskiego w Nowym Jorku znajduje się pewna restauracja, która serwuje bardzo niecodzienną pizzę. Aby ją zjeść, trzeba sięgnąć naprawdę głęboko do kieszeni.

Ceny w Nowym Jorku z oczywistych względów nie należą do najniższych, ale szef kuchni z restauracji Industry Kitchen, znajdującej się przy 70 South Street na Manhattanie podniósł poprzeczkę naprawdę wysoko. W tym miejscu można bowiem wybierać spośród dziewięciu rodzajów pizzy. Osiem z nich kosztuje od 14 do 20 dolarów, co nie jest niczym szokującym. Na ich tle zdecydowanie wyróżnia się dziewiąta pozycja w sekcji, która kosztuje… okrągłe 2000 dolarów!

 

 

Aby móc zjeść pizzę, nazwaną „24K”, musimy złożyć zamówienie z wyprzedzeniem czterdziestu ośmiu godzin. Podejrzewamy także, że należy za nie zapłacić z góry, ale informacji na ten temat brakuje w menu – być może restauracja ma zaufanie do swoich klientów. Co jednak powoduje, że kwota, jaką lokal życzy sobie za tę pizzę, jest tak wysoka? Składniki, których użyto do jej udekorowania, są dość niecodzienne – na wierzchu znalazł się bowiem angielski ser pleśniowy stilton, jeden z najdroższych kawiorów na świecie, słynny strasburski pasztet z wątróbek (czyli foie gras), trufle, a także 24-karatowe, złote płatki. Czyli, mówiąc krótko, zbiór wszystkiego, co drogie i ekskluzywne.

 

Czy warto wydać równowartość niemal 8,5 tysiąca złotych na pizzę z dodatkami, które niekoniecznie muszą do siebie pasować? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam – jeśli jednak ktoś z Was się zdecyduje na tę wyjątkową pizzę, niech koniecznie da nam znać!

 

foto: Industry Kitchen

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska