Znamy datę premiery gry FIFA 17

Znamy datę premiery gry FIFA 17

EA zapowiada, że najnowsza część najsłynniejszej gry piłkarskiej ujrzy światło dzienne 29. września. Twórcy obiecują, że FIFA 17 zostanie oparta na zupełnie nowym silniku.

Zacięte mecze rozgrywane podczas Euro 2016 inspirują do wzięcia sprawy w swoje ręce. Albo raczej: rzucenia piłki pod swoje nogi. No dobra, nie każdego. Amatorzy piłki, którzy lubią poczuć na własnej skórze boiskowe emocje i poczuć smak zmagań, ale niekoniecznie palą się do wychodzenia w krótkich spodenkach na osiedlowego Orlika, rozgrywają mecze na komputerach i konsolach. Od ostatniej FIFY trochę czasu minęło – pora pomyśleć o nowej. Ludzie z Electronic Arts dobrze wiedzieli, kiedy wyjść w stronę fanów gry z ogłoszeniem.

 

Nowy silnik dla gry nazywa się Frostbite i jest oparty na technologii, która dotąd była używana raczej do tworzenia taktycznych strzelanek (jak Star Wars Battlefront czy Battlefield). Technologia Frostbite jest stworzona z myślą o konsolach nowej generacji i PC-tach, nowa FIFA może zatem rzeczywiście widocznie różnić się od ostatnich części. To o tyle ciekawe, że flagowa seria piłkarska od Electronic Arts raczej nie jest znana wśród fanów elektronicznej rozrywki jako taka, która często wprowadza rewolucyjne zmiany.

 

Na razie mamy niewiele: zapowiedź, zapewnienia twórców gry i trailer. EA obiecuje, że więcej szczegółów dotyczących gry zostanie ujawnione podczas konferencji, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Pierwszy trailer gry możecie obejrzeć poniżej:

 

Pomimo, że do premiery gry pozostało jeszcze dużo czasu, już teraz można ją zamawiać za pośrednictwem oficjalnej strony Electronic Arts. Dzięki temu wiadomo, że FIFA 17 będzie dostępna do kupienia w trzech wersjach: standardowej, Deluxe i Super Deluxe. Dwie ostatnie będą oczywiście zawierały serię specjalnych dodatków.

 

FIFA 17 będzie dostępna na Playstation 3, Playstation 4, Xbox-a 360, Xbox-a One i Windows PC.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska