Jakie są najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn?

2017-01-05
Jakie są najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn?

„Zabiegi kosmetyczne? Przecież to dla bab!" Otóż wcale nie, a przynajmniej nie tylko! Coraz więcej mężczyzn nie tylko nie ma nic przeciwko, ale wręcz chętnie im się poddaje. A niektórzy nawet chcieliby otrzymać taki zabieg w prezencie.

Dokładnie tak – świetnie jest dostać Playstation, ale wygląda na to, że zabiegi kosmetyczne powoli doganiają pod tym względem konsole. Zwłaszcza, że wielu z nas, mimo że chętnie poddałoby się jakiemuś zabiegowi (choćby i z ciekawości!), wciąż ma problem, żeby taki prezent zrobić sobie samemu. Od partnerki natomiast – bardzo chętnie. W końcu jeśli kumple będą krzywo patrzeć zawsze można zrzucić to na nią...

 

Skąd takie wnioski? Przede wszystkim z obserwacji. Dane jednak jak najbardziej popierają te obserwacje. Wystarczy rzucić okiem na wyniki ankiety przeprowadzonej przez brytyjską klinikę The Whiteley. Wskazują one na to, że ponad połowa Brytyjczyków – zarówno mężczyzn jak i kobiet – wolałaby znaleźć pod choinką voucher na zabieg kosmetyczny zamiast tradycyjnego prezentu!

 

Klinika zapytała przy okazji ankietowanych jakiemu zabiegowi poddaliby się najchętniej, a wyniki opublikowała dzieląc je według płci. Królują oczywiście zabiegi drobniejsze, choć w pierwszych piątkach istnieją też odstępstwa od tej normy.

 

Mężczyźni najchętniej skusiliby się na:

 

1. Wybielanie zębów
2. Usuwanie tatuażu
3. Laserowa operacja oczu
4. Depilacja laserowa
5. Usuwanie blizn

 

Z kolei najbardziej łakome kąski dla kobiet to:

 

1. Depilacja laserowa
2. Wybielanie zębów
3. Powiększanie piersi (powodzenia!)
4. Usuwanie żylaków
5. Powiększanie ust

 

A zatem spokojnie – wcale nie jest tak, że normą u facetów staje się botox, ale wygląda na to, że laserowej depilacji mężczyźni już się nie boją. Przynajmniej ci z Wielkiej Brytanii.

 

A wracając do tych, którzy chcieliby otrzymać voucher na zabieg kosmetyczny w prezencie – z ankiety wyszło, że jest ich aż 59 proc. Drugie miejsce na liście przypadło biletom lotniczym. Te chętnie przyjęłoby 48 proc. respondentów.

 

Nie będziemy was pytać, panowie, czy podzielacie zdanie Brytyjczyków. Każdy niech zadecyduje o tym prywatnie. Warto jednak wiedzieć, że tego typu zabiegi wykonywane u mężczyzn coraz rzadziej postrzegane są jako dziwne czy – co przecież najgorsze! – niemęskie.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska