Acer Predator 21 X - król gamingowych laptopów

2017-01-06
Acer Predator 21 X - król gamingowych laptopów

Jeśli do gier preferujesz komputer zamiast konsoli, z jakiegoś powodu nie chcesz mieć stacjonarnego peceta i przy tym nie narzekasz na brak pieniędzy, Acer ma coś specjalnego.

Na trwających właśnie w Las Vegas jubileuszowych, 50. targach Consumer Electronics Show 2017, Acer pokazał sprzęt naprawdę spektakularny. Pod każdym względem - począwszy od wyglądu, poprzez specyfikację techniczną, a kończąc na cenie. Predator 21 X to gamingowy laptop, wyposażony w zakrzywiony (!) ekran IPS o przekątnej aż 21 cali, rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli i odświeżaniu 120 Hz - urządzenie może się zatem pochwalić naprawdę potężnymi rozmiarami.

 

 

Znajdziemy w nim także rozwiązania, w które typowe notebooki z reguły nie są wyposażane. W Predatorze 21 X znajdziemy między innymi touchpad, który po wyjęciu i odwróceniu staje się klawiaturą numeryczną. Urządzenie posiada także system śledzenia wzroku, który w tym momencie jest wspierany przez kilkadziesiąt gier - sprawia on, że kamera obraca się w kierunku, w który skierujemy nasz wzrok. W przeciwieństwie do standardowych laptopów, potwór Acera jest zasilany DWOMA zasilaczami. Mechaniczna klawiatura jest podświetlana na wiele kolorów za pomocą diod LED.

 

Specyfikacja techniczna Acera Predator 21 X jest po prostu topowa. Sercem komputera jest czterordzeniowy, ośmiowątkowy procesor Intel Core i7-7820HQ (z możliwością podkręcania), a za grafikę odpowiadają DWIE karty GeForce GTX 1080, połączone ze sobą w trybie SLI. Oprócz tego zamontowano w nim 64 GB pamięci RAM, dwa dyski SSD o łącznej pojemności 512 GB oraz tradycyjny, jednoterabajtowy HDD.

 

 

Największą zaletą laptopów w porównaniu do komputerów stacjonarnych jest ich mobilność, ale trudno o niej mówić w kontekście Predatora. Notebook Acera waży bowiem niemal 9 kilogramów! Jego sprzedaż ma ruszyć w lutym, a potencjalni klienci muszą być przygotowani na wydatek… 9999 euro.

 

foto: Acer

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska