Project Valerie - laptop z… trzema monitorami!

2017-01-07
Project Valerie - laptop z… trzema monitorami!

Na trwających właśnie targach Consumer Electronics Show 2017 w Las Vegas zostało zaprezentowanych wiele ciekawych sprzętów. Wśród nich zdecydowanie zwraca na siebie uwagę dzieło firmy Razer, czyli laptop z trzema ekranami.

Dopiero co informowaliśmy o imponującym, bezkompromisowym laptopie do gier stworzonym przez Acera (mowa o modelu Predator 21 X, za którego producent życzy sobie 10 tysięcy euro). Nieco inną, chociaż chyba jeszcze bardziej efektowną, poszedł Razer. Firma zaprezentowała w Las Vegas projekt bardzo niecodziennego laptopa - wyposażonego w dwa dodatkowe monitory o przekątnej 17,3 cala, wyświetlające obraz w rozdzielczości 4K!

 

 

To bardzo śmiałe, ale przy tym niepozbawione sensu posunięcie. Razer zdaje sobie bowiem sprawę z największego problemu gamingowych laptopów, czyli relatywnie niewielkiego ekranu. Owszem, można co prawda podłączyć do notebooka standardowy monitor, ale jeśli ktoś decyduje się na taki zabieg, rezygnuje tym samym z mobilności.

 

 

Za wyświetlanie obrazu będzie odpowiedzialna karta graficzna GeForce GTX 1080 kompatybilna z Oculus Rift oraz HTC Vive. Nie wiadomo niestety zbyt wiele na temat pozostałej specyfikacji komputera - producent zdradził jedynie, że znajdzie się w nim czterordzeniowy procesor Intel Kaby Lake, jednak nie sprecyzował, który konkretnie.

 


Mechanizm wysuwania i “chowania się” dodatkowych monitorów będzie w pełni zautomatyzowany. Rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu tym graczom, którzy do grania preferują komputery przenośne i z jakiego powodu nie chcą inwestować w sprzęt stacjonarny. Ile trzeba będzie zapłacić za Project Valerie? Tego jeszcze nie wiemy, ale cena powinna być niższa, niż w przypadku wspomnianego Acera Predatora 21 X.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska