Super Retro Boy – powrót Game Boya w nowej formie

2017-01-09
Super Retro Boy – powrót Game Boya w nowej formie

Jeśli nie przemawiają do Was gry na smartfony i tablety, a przy tym uważacie że jeśli chodzi o mobilne granie „kiedyś było lepiej”, to z pewnością Was zainteresuje najnowsze dzieło firmy Retro-Bit.

Sprzęt nazwany Super Retro Boy został zaprezentowany na targach Consumer Electronic Show 2017, które odbyły się w Las Vegas (pisaliśmy także o innych interesujących premierach tych targów – ogromnym i niezwykle drogim laptopie Acer Predator 21 X oraz Projekcie Valerie, czyli gamingowym notebooku z trzema monitorami od Razera). Produkt firmy Retro-Bit na pierwszy rzut oka przypomina klasycznego Game Boya, ale kilka rzeczy zostało w nim zmienionych. Oczywiście na lepsze.

 

 

To, co najważniejsze, to kompatybilność z kartridżami ze wszystkich generacji przenośnej konsoli od Nintendo. Na Super Retro Boyu można uruchomić gry przeznaczone oryginalnie na Game Boya, Game Boya Color i Game Boya Advance. Twórcy starali się, aby ich urządzenie było jak najbardziej zbliżone wyglądem do pierwszego z nich. Nowy sprzęt został jednak stworzony z lżejszych materiałów, posiada podświetlany ekran, oraz – co najważniejsze – można go ładować tak, jak smarftona i nie trzeba już wydawać fortuny na baterie, które po wyczerpaniu lądują w koszu.

 

Super Retro Boy nie zrujnuje kieszeni tych, którzy zdecydują się na jego zakup – twórcy wycenili swoje dzieło na niecałe 80 dolarów, czyli niewiele ponad 330 złotych. Zważywszy modę na retro, urządzenie ma szanse na sukces rynkowy, tak jak stało się w przypadku konsoli Nintendo Entertainment System Mini.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska