I ty możesz wybrać nowe pionki w Monopoly

2017-01-10
I ty możesz wybrać nowe pionki w Monopoly

Jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie czeka prawdziwa rewolucja. O jej nowym wyglądzie zadecydują internauci.

Nie ma chyba takiej osoby na świecie, która nigdy nie zagrałaby w Monopoly lub jeden z jej klonów – jeden z nich był niezwykle popularny w Polsce pod nazwą Eurobusiness (zapewne większość z Was pamięta to charakterystyczne, kiczowate żółto-zielone pudełko). Gra trafiła do sprzedaży w 1933 i od tamtego momentu jej twórcy, czyli firma Hasbro, niewiele w niej zmieniła.

 

Poważna zmiana nastąpiła w 2013 roku, kiedy pionek w kształcie żelazka (obecny w standardowej wersji gry od lat trzydziestych) postanowiono zastąpić innym. Decyzję o tym, jaki go zastąpi, postanowiono oddać w ręce internautów – w ich głosowaniu wygrał kot (co, biorąc pod uwagę ponadczasowe trendy panujące w internecie, nikogo nie powinno dziwić).


Teraz firma Hasbro postanowiła powtórzyć ten zabieg, jednak na większą skalę. Od 10 do 31 stycznia na stronie VoteMonopoly.com trwa bowiem głosowanie, które ma wyłonić 8 pionków, które znajdą się w kolejnej edycji słynnej gry. Jeśli chcecie, aby zamiast buta i taczki można było poruszać się po planszy Monopoly za pomocą tyranozaura lub monster trucka, nic nie stoi na przeszkodzie – wystarczy wziąć udział w głosowaniu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska