Motorówka Lexusa - jeszcze więcej luksusu

2017-01-14
Motorówka Lexusa - jeszcze więcej luksusu

Japońska firma, jak dotąd specjalizująca się w produkcji samochodów, postanowiła spróbować swoich sił na innym polu.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy producent samochodów tworzy pojazd do poruszania się po wodzie - jakiś czas temu informowaliśmy o łódce stworzonej przez firmę Aston Martin (konkretnie o modelu oznaczonym AM37), a swoją motorówkę stworzyła również Toyota i nazwała ją Ponam-28V.

 

 

Lexus to marka należąca do koncernu Toyota, dlatego decyzja o stworzeniu jachtu i oferowaniu go z logo Lexusa nie jest wielkim zaskoczeniem. A skoro samochody Lexusa są pozycjonowane wyżej od Toyoty, możemy się spodziewać, że podobnie będzie w przypadku motorówek.

Łódź Lexusa mierzy niemal 13 metrów i może nią podróżować do ośmiu osób (chociaż zdecydowanie bardziej komfortowo będzie w przypadku szóstki pasażerów). Motorówkę w ruch wprawiają dwa pięciolitrowe silniki V8, a każdy z nich rozwija moc 460 koni mechanicznych. Nie jest to konstrukcja stworzona specjalnie na tę okazję - tę samą jednostkę znajdziemy pod maską modelu RC-F. Na drodze ten model jest w stanie rozpędzić się do 270 kilometrów na godzinę. W przypadku łodzi nie ma mowy o takich prędkościach - maksymalna wartość wynosi około 80 km/h. Dzięki zastosowaniu lekkich materiałów (między innymi włókna węglowego) całość waży niecałe 1000 kilogramów.

Chociaż na motorówce znajduje się logo japońskiej marki, to nie powstaje ona w Kraju Kwitnącej Wiśni. Budową zajmuje się amerykańska firma Marquis-Carver Yacht Group, która ma swoją siedzibę w miejscowości o swojsko brzmiącej nazwie Pulaski w stanie Wisconsin.


Nie znamy dokładnej ceny tej motorówki, ale nie ulega najmniejszej wątpliwości, że za jej równowartość można by kupić kilka Lexusów do jazdy po drogach.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska