„Resident Evil 7: biohazard” nadchodzi wielkimi krokami

2017-01-17
„Resident Evil 7: biohazard” nadchodzi wielkimi krokami

Tylko tydzień dzieli nas od premiery najnowszej gry ze słynnej serii survival horror. Twórcy zapowiadają, że „Resident Evil 7: biohazard” będzie zarazem powrotem do korzeni cyklu i wrotami zabierającymi gracza w nową erę horroru.

Pewnie kiedy w 1996 roku firma Capcom wydawała pierwszą część cyklu twórcy niekoniecznie byli świadomi, że właśnie wypuszczają jeden z najbardziej ikonicznych tytułów w historii gier video. To żadna przesada. Resident Evil zapoczątkował nowy gatunek gier – nazywany survival horrorem – i nigdy nie dał się zdetronizować. Gry z cyklu aż trudno policzyć. Trochę łatwiej policzyć filmy, które ukazały się pod tym szyldem – 6 filmów aktorskich i 2 animowane. Niech to da wszystkim nieświadomym pojęcie o tym, jak popularna jest ta seria.

 

 

Gra jest próbą połączenia nowych pomysłów z rozwiązaniami najbardziej klasycznymi dla gatunku. I tak widok trzecioosobowy zastąpiono w nowym Resident Evil trzecioosobowym, dodano fragmenty gry, w których postać jest bezbronna i gracz zajmuje się głównie eksploracją, ale w momentach obfitujących w walkę gracz nie powinien się nudzić, bo poziom trudności jest wysoki.

 

Znaczącą nowością jest możliwość zagrania w Resident Evil 7: biohazard w trybie wirtualnej rzeczywistości. Aby przetestować tę możliwość trzeba być posiadaczem PlayStation VR.

 

W nowym Resident Evil pewnym zaskoczeniem może być warstwa fabularna. Tym razem nie opiera się ona nie na walce sił specjalnych z potwornościami stworzonymi przez nie liczące się z niczym korporacje, ale na przygodzie niczego nieświadomego, szarego człowieka, który w poszukiwaniu żony odwiedza pozornie opuszczoną posiadłość na południu Stanów Zjednoczonych.

 

 

Polska premiera gry odbędzie się równo z premierą światową. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także komputerach PC, w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru. Do sprzedaży w Polsce trafi także Edycja Kolekcjonerska, w której skład oprócz samej gry wejdą m.in. replika posiadłości występującej w grze, USB w kształcie palca, 5 litografii czy alternatywna okładka.

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska