Spanie nago jest zdrowsze

2017-01-18
Spanie nago jest zdrowsze

W czym śpicie, panowie? Przyznajcie się. Piżamy, bokserki, slipy i podkoszulek? Wychodzi na to, że lepiej jest spać nago. Nie tylko ze względu na samopoczucie waszych partnerek, ale także dlatego, że tak jest zdrowiej.

No, może trochę kłamiemy. Badania mówią tak naprawdę, że najlepiej jest spać bez bokserek. To, żeby zdjąć górę dodajemy od siebie. Bo – jak dowiecie się z lektury 204 zasad nowoczesnego playboya, które opublikowaliśmy w najnowszym, lutowym numerze magazynu – spanie z koszulce, ale bez bokserek odpada całkowicie! Nie ze względów zdrowotnych, ale stylistycznych.

 

Rzeczywistość jest brutalna – spanie w bokserkach nie tylko jest mniej wygodne niż spanie bez nich i może prowadzić do podrażnień skórnych, ale może spowodować także coś znacznie gorszego. Wpływa mianowicie na spadek jakości nasienia, a w niektórych wypadkach może nawet powodować bezpłodność. Dowodzi tego dr Brian Steixner, dyrektor Instytutu Zdrowia Męskiego w Jersey Urology Group.

 

O co właściwie chodzi? Otóż o temperaturę! Jądra nie powinny być regularnie ogrzewane za bardzo. Innymi słowy – spanie w bokserkach może być dla nas na dłuższą metę szkodliwe tak samo jak trzymanie laptopa na kolanach. Z zachowaniem proporcji, ale jednak szkodliwe. Dr Steixner zwraca także uwagę, że spanie bez bokserek jest po prostu bardziej higieniczne – nie zamykając penisa także na noc uwalniasz go od ciągłego działania bakterii. One też lubią wyższe temperatury.

 

My dodamy tylko, że jakoś bardziej widzi nam się facet śpiący nago i rano wkładający szlafrok niż taki, który do spania zakłada bokserki, piżamę i szlafmycę.

 

Jeśli zaś chodzi o zestaw złożony z samej góry – przytoczymy tylko wspomniany na początku tekstu fragment naszego najnowszego niezbędnika:

 

78. Noszenie bokserek bez podkoszulka jest u faceta OK, ale noszenie podkoszulka bez bokserek już nie. U kobiet obie opcje są w porządku.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska