Najdroższy dom w Ameryce wystawiony na sprzedaż

2017-01-20
Najdroższy dom w Ameryce wystawiony na sprzedaż

Krąg ludzi, którzy mogliby pozwolić sobie na taki zakup jest naprawdę niewielki.

Jeśli ten dom (chociaż raczej należałoby użyć słowa posiadłość) rzeczywiście znajdzie nabywcę, stanie się najdroższym w historii Stanów Zjednoczonych. Aktualny właściciel, którym jest Bruce Makowsky, oczekuje kwoty w wysokości 250 milionów dolarów.

 

 

Suma jest oszałamiająca, czy jednak uzasadniona? Na potencjalnego nabywcę czeka posiadłość w Bel Air (nieopodal Los Angeles) o powierzchni ponad trzech i pół tysiąca metrów kwadratowych. Wewnątrz znajduje się 12 sypialni i 21 łazienek, 3 kuchnie, kręgielnia, kino oraz niekończący się basen o długości 25 metrów z własnym barem. Nowy właściciel oraz jego goście (nie wątpimy, że przewinie się ich całkiem sporo) będzie mógł także korzystać z siłowni oraz piwniczki z winami i szampanami – z pewnością pochodzącymi z wyższej półki. Ten, kto zdecyduje się wyłożyć na stół 250 milionów dolarów nie kupuje jedynie samego domu. W cenie zawarta jest także kolekcja dzieł sztuki, składająca się ze 130 eksponatów oraz wyceniana na 30 milionów dolarów kolekcja samochodów. Połowę jej wartości stanowi Von Krieger Mercedes 540K Roadster z 1936 roku, a oprócz niego w garażu stoi między innymi Pagani Huayra. Nowy nabywca posiadłości będzie mógł także korzystać ze znajdującego się na dachu lądowiska dla helikoptera. Sam śmigłowiec rzecz jasna również jest uwzględniony w cenie. Co ciekawe, jest to ta sama maszyna, którą w latach 1984-1987 można było oglądać w serialu Airwolf.

 

Sam Makowsky nigdy nie mieszkał w tym domu. Kupił go tylko po, aby zwiększyć jego wartość, a następnie sprzedać. Przyszły nabywca nie musi się także martwić o to, że nie poradzi sobie z ogarnięciem wszystkiego – w cenie jest także służba, która została opłacona na najbliższe dwa lata.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska