Zegarek z logo Bugatti od Parmigiani Fleurier

2017-01-25
Zegarek z logo Bugatti od Parmigiani Fleurier

Miłośnicy zegarków, które są owocem współpracy firm produkujących czasomierze z markami motoryzacyjnymi, mają w czym wybierać. I właśnie na rynku pojawił się kolejny sprzęt tego typu.

Niewielu fanów luksusowych samochodów może sobie pozwolić na ich zakup. Jeśli nie stać nas na przykład na Bugatti Chirona (a przypuszczam, że taka grupa stanowi sporą większość), można zainwestować w zegarek z logo francuskiej marki.

 

Pierwszy owoc współpracy Bugatti i szwajcarskiej firmy Parmigiani Fleurier (nazwany Bugatti Aerolithe) ujrzał światło dzienne w 2014 roku. Teraz zdecydowano się na wprowadzenie na rynek jego nowej wersji, która została ochrzczona mianem Parmigiani Bugatti Aerolithe Performance Titanium. Aby ją stworzyć, należało użyć niecodziennych technik, między innymi lasera.

Koperta zegarka ma średnicę 41 milimetrów, a za odmierzanie czasu odpowiada mechanizm automatyczny Parmigiani Calibre PF 335, charakteryzujący się 28800 wahnięciami balansu na godzinę. Całość składa się z 311 elementów i 68 kryształów. Zegarek trzyma się ręki dzięki czarnemu, skórzanemu paskowi.

Firma Parmigiani Fleurier nie powiedziała nic na temat limitu wyprodukowanych egzemplarzy, zatem możemy się spodziewać, że zegarek będzie szeroko dostępny i każdy będzie miał możliwość go kupić. O ile rzecz jasna będzie dysponował odpowiednią kwotą, która w przypadku Parmigiani Bugatti Aerolithe Performance Titanium została określona na poziomie 22900 dolarów, czyli około 93 tysięcy złotych.

 

Zegarek z logiem Bugatti to kolejny czasomierz, który powstał we współpracy firmy zegarkowej i marki motoryzacyjnej – niedawno mieliśmy okazję informować o Breitlingu opatrzonym emblematem Bentleya, a także o kolaboracji McLarena z Richard Mille.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska