Jakie kolory pasują do szarego?

2017-01-25
Jakie kolory pasują do szarego?

Ta lekcja stylu będzie naprawdę łatwa do przyswojenia. Bo i nie skłamiemy za bardzo, jeśli powiemy, że kolor szary to kolor uniwersalny. Rzadko szczególnie gryzie się z innymi. Choć warto pamiętać, że łatwiej jest z ciemniejszymi odcieniami szarości niż z tymi jaśniejszymi.

W związku z tym z szarym można eksperymentować. Oczywiście o ile o „eksperymencie” możemy mówić w przypadku, gdy kolory pasujące do szarości to... cóż, właściwie wszystkie mogą do niej pasować. O spektakularną wpadkę jest w tym przypadku naprawdę dość trudno.

 

Szarość świetnie sprawdzi się zarówno w codziennych sytuacjach, jak i w okazjach bardziej formalnych. No, może tylko nie w tych najbardziej formalnych. Szarość to raczej nie kolor wieczorowy. Szarych fraków raczej się nie produkuje, prawda? Jeśli wybierasz się na wyjątkowo eleganckie wieczorne wyjście – wybierz raczej czerń lub ciemny granat. W szarości wstydu sobie nie przyniesiesz, ale najbardziej elegancko też nie będzie.

 

Kolor szary, wraz z granatowym, jest często używany jako naturalna baza kolorystyczna stylizacji. Niech więc dominuje. Przełamać możesz go nawet żółtym, byle ubrania dobrze się ze sobą skomponowały. A biel lub błękit będą tu naturalnym wyborem. Naturalnym i klasycznym. No bo wyobraźcie sobie szary garnitur i białą lub błękitną koszulę. A krawat i marynarka? Niech kontrastują.

 

Łączenie szarego z innymi kolorami w ogóle zależy od tego, czy chcesz wyglądać klasycznie czy odważnie. Jeśli odważnie – praktycznie nie ma granic. Jeśli klasycznie – po prostu łącz ten stonowany kolor z innymi barwami, które nie krzyczą.

 

Warto zawsze mieć w głowie, że szary świetnie łączy się... z szarym. Tyle tylko, że należy uważać. To nie czerń. Zawsze lepiej będzie, kiedy różne części garderoby będą utrzymane w różnych odcieniach szarości, najlepiej takich, które różnią się od siebie na pierwszy rzut oka. Zwykle lepiej, jeśli dominuje ten ciemniejszy, choć oczywiście nieźle wyglądają także ciemne dodatki do jaśniejszej odzieży.

 

Cóż, szarość to naprawdę wdzięczny kolor. Pamiętajcie jednak, że warto pofantazjować, choćby minimalnie. Szary t-shirt do niebieskich jeansów nigdy nie będzie wyglądał źle, ale przecież nie każdy musi wyglądać jak Mark Zuckerberg, prawda? A nawet nie powinien.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska