Love turntable – przenośny gramofon

2017-01-26
Love turntable – przenośny gramofon

Chyba już wszyscy zdążyli zauważyć, że moda na winyle wróciła z pełną siłą. Teraz jednak nie potrzebujemy gramofonu, żeby móc cieszyć się swoimi ulubionymi albumami.

Wciąż rosnąca popularność czarnych krążków sprawia, że rośnie także konkurencja na rynku sprzętów, służących do ich odtwarzania. Tradycjonaliści zapewne wybiorą stary, dobry gramofon (no, chyba że lubią łączyć tradycję z nowoczesnością – w takim przypadku mogą zainwestować w coś bardziej spektakularnego, jak chociażby MAG LEV, czyli gramofon lewitujący), ale miłośnicy innowacji także znajdą coś dla siebie. Dla tych drugich został stworzony Love turntable.

 

 

Co to właściwie jest? Najprościej rzecz ujmując, mamy do czynienia z przenośnym gramofonem. Na wybranym podłożu kładziemy podkładkę, na której umieszczamy płytę, a na niej omawiany sprzęt. Love pełni rolę ramienia gramofonu, który kręci się wokół płyty. Urządzenie nie posiada wbudowanego głośnika, zatem niezbędne jest podłączenie zewnętrznego – można to zrobić zarówno tradycyjnie poprzez kabel z wtyczką jack, lub via Bluetooth. Sprzęt posiada oczywiście dedykowaną aplikację na smartfony, która pozwala na regulację głośności, ilości obrotów na minutę, a także umożliwia zapętlanie i przełączanie poszczególnych utworów. Twórcy urządzenia twierdzą, że ich wynalazek „pozwala cieszyć się winylami w nowoczesny i wygodny sposób”. Produkt jest rdzennie amerykański – jego pomysłodawcy chwalą się, że został zaprojektowany w Kalifornii, a produkcja odbywa się na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

Love turntable nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży – na razie można go jedynie zamówić. Twórcy zapowiadają, że niebawem wystartuje zbiórka crowdfundingowa w serwisie Kickstarter. Wtedy też poznamy cenę urządzenia.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska