Vertu Constellation – smartfon dla wymagających

2017-01-26
Vertu Constellation – smartfon dla wymagających

Firma Vertu od lat zajmuje się produkcją telefonów komórkowych, skierowanych do konkretnej, bardzo wąskiej grupy klientów.

Od momentu założenia Vertu w 1998 roku przez Nokię, firma skupia się na tworzeniu telefonów dla klientów niezwykle wymagających, którzy dysponują naprawdę zasobnymi portfelami. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego smartfona, który otrzymał nazwę Constellation.

 

Jest to pierwszy wyprodukowany przez Vertu smartfon, który został wyposażony w opcję DualSIM, co powinno zostać docenione przez biznesmenów. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to cóż… Z pewnością znajdzie się wielu takich, którzy docenią design i jakość materiałów, ale nie możemy się oprzeć wrażeniu, że pokryta skórą obudowa ze stali została zaprojektowana z myślą o stereotypowych, nowobogackich Rosjanach.

 

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to nie jest źle. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 (znajdziemy go także między innymi w Samsungu S7 i S7 Edge, LG G5 oraz HTC 10). Telefon został wyposażony w 4 gigabajty pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można dodatkowo rozbudować. Wszystko działa pod kontrolą systemu Android w wersji 6.0.1.

 

Co jednak odróżnia Vertu od innych telefonów? Użytkownik ma całodobowy dostęp do serwisu doradczego, z którym można się połączyć, naciskając dedykowany przycisk na urządzeniu. Twórcy twierdzą także, że smartfon jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki zastosowaniu szafirowego kryształu dla ochrony wyświetlacza. Vertu Constellation trafi do sprzedaży w połowie lutego, a jego cena jeszcze nie jest znana. Biorąc jednak pod uwagę poprzednie modele, potencjalny nabywca musi się przygotować na wydatek kilku tysięcy funtów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska