Do czego pasują brązowe buty męskie?

2017-01-27
Do czego pasują brązowe buty męskie?

Powoli przestaje obowiązywać powszechne przekonanie, że najbardziej uniwersalnym kolorem, który będzie pasował do wszystkiego jest czarny.

Jeszcze całkiem niedawno mężczyzna, który zapragnął nieco zmienić swoją garderobę na bardziej elegancką i zastanawiał się, jakie buty wybrać, często decydował się na czarne półbuty (niestety, w niektórych przypadkach były, o zgrozo, z czubem). Na przestrzeni ostatnich lat sporo w modzie męskiej jednak się zmieniło – głównie za sprawą rozwoju internetu, dzięki któremu łatwiej śledzić zachodnie trendy.

 

Jeśli chodzi o obuwie, można pokusić się o stwierdzenie, że to w kolorze brązowym będzie miało jeszcze szerszy wachlarz zastosowań, niż czarne. Można je zestawić praktycznie z każdym rodzajem i kolorem spodni. Czy brązowe buty można założyć do garnituru? Jak najbardziej – będą się dobrze komponować praktycznie z każdym odcieniem szarości, jak również z garniturem granatowym i o różnych odcieniach brązu. Jednym z przypadków, kiedy lepiej będzie zostawić brązowe buty w szafie będzie pogrzeb. Wynika to pośrednio z powagi samego wydarzenia – to jedna z niewielu sytuacji, w których założenie czarnego garnituru jest wskazane, a brązowe buty i czarne spodnie to raczej kiepskie połączenie.

 

Akapit powyżej jest rzecz jasna poświęcony obuwiu eleganckiemu, które zakładamy na szczególne, wymagające formalnego stroju okazje. Do jakich jeszcze spodni, oprócz garniturowych, możemy założyć brązowe buty? Praktycznie do każdych, a jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z klasyczną modą męską i możemy zainwestować tylko w jedną parę butów, niech to będą brązowe brogsy. Będziemy je mogli założyć praktycznie do wszystkiego – będą się prezentować dobrze zarówno w połączeniu z jeansami, jak i różnokolorowymi chinosami oraz innymi rodzajami spodni.

 

foto: simonmeyer / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska