Volta V – komputer stacjonarny też może być stylowy

2017-01-27
Volta V – komputer stacjonarny też może być stylowy

Komputer dla tych, którzy oprócz wydajnych podzespołów chcą, aby ich sprzęt ładnie się prezentował.

Nie będzie wielką przesadą stwierdzenie, że drewno przeżywa prawdziwy renesans – możemy kupić okulary w drewnianych oprawkach, drewniane muszki, a także zegarki. Teraz jedna z firm postanowiła wykorzystać ten szlachetny materiał do stworzenia wyjątkowo stylowego komputera. A przynajmniej jego obudowy.

 

Jeśli chodzi o obudowy komputerowe, to jest z nimi podobnie, jak ze słynnym Fordem T – potencjalny nabywca ma w czym wybierać, pod warunkiem, że podobają mu się te o wyglądzie futurystycznym. Komputer Volta V jest zatem ciekawą alternatywą – wszystkie podzespoły zostały bowiem ukryte wewnątrz gustownej, drewnianej skrzynki. O ile tradycyjne obudowy raczej średnio pasują do klasycznych wnętrz, tak Volta V aż się prosi o jej odpowiednie wyeksponowanie.

W środku również jest ciekawie, ponieważ twórcy komputera zadbali nie tylko o to, aby ładnie wyglądał na biurku. Za wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Skylake i7 o taktowaniu 4 GHz, 16 gigabajtów pamięci RAM, karta graficzna NVidia GeForce 1080 (wyposażona w 8 GB pamięci), a całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 w wersji 64-bitowej. Taka specyfikacja zaspokoi potrzeby nie tylko tych, którzy używają komputera głównie do pracy, ale również graczy. Mamy co prawda wątpliwości odnośnie tego, czy drewniana obudowa nie sprawi, że w przypadku uruchomienia najnowszych gier komputer nie będzie się przegrzewał.

 

Zamówienia na Voltę V już ruszyły – cena wynosi około 2 tysięcy dolarów, a komputer trafi do klientów w marcu 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska